Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští gymnazisté závodili ve veslování družstev – na suchu

Netradičně probíhaly hodiny tělesné výchovy na Gymnáziu Rumburk v pondělí 20. 3. Toho dne se totiž tělocvična proměnila ve veslařské dráhy a žáci a třídy závodili o to, který čtyřčlenný tým dříve „dovesluje“ do cíle. Proč? Škola se zapojila do akce, kterou zaštiťuje Národní olympijské centrum vodních sportů – Labe Aréna Račice.

Cílem sportovního projektu zaměřeného na propagaci Mistrovství Evropy ve veslování 2017, Mistrovství světa v kanoistice 2017 a zdravého životního stylu je seznámit mladé lidi s veslařským sportem a založit tradici veslařské ligy základních a středních škol.

V daný den na školu zamířili tři vyslanci sportovního centra. Janu Podubeckou a Petra Vránka z Labe Arény doplnil držitel dvou bronzových olympijských medailí z párové čtyřky a z dvojskifu Zdeněk Pecka, který s sebou vzal i svou olympijskou medaili a nechal studenty, ať na vlastní kůži zakusí, jaké to je držet cenný olympijský kov. V tělocvičně gymnázia se také ocitly čtyři veslařské trenažéry Concept 2, na nichž se v průběhu celého dne vystřídalo několik tříd vyššího i nižšího stupně.

Hodiny měly stejný průběh – po krátkém představení následovala demonstrace správné techniky veslování, rozcvičení a procvičení. Poté si žáci vytvořili čtyřčlenné týmy pro soutěž v disciplíně 4x 250 m a vrhli se do závodění. Nejlepší týmy z kvinty a septimy dosáhly v tomto klání výborného času pod čtyři minuty. Pokračováním projektu bude turnaj zúčastněných škol, který se bude konat 25. 5. v den zahájení Mistrovství Evropy ve veslování přímo v Račicích. Vítěz závodu obdrží cenu od hejtmana Ústeckého kraje, jeho zástupci se budou moci přímo zúčastnit ceremoniálu slavnostního zahájení mistrovství a každá ze zúčastněných škol obdrží jeden veslařský trenažér, aby mohla dále hledat a rozvíjet „skryté“ veslařské talenty u svých žáků.

(rrn)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail