Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den otevřených dveří Základní školy Staré Křečany

Jakmile jsme se o této zajímavé akci dozvěděli, uspořádali jsme výjezd do Starých Křečan. Jsme Klub seniorů Rumburk – jelo nás celkem třináct, někteří z nás právě do této školy chodili. Již od vystoupení z autobusu jsme viděli krásnou velikou budovu, která z dálky září.

Při vstupu jsme byli přivítáni s tím, že se můžeme libovolně procházet školou, vše prohlížet a nahlédnout i do jednotlivých tříd a pozorovat výuku. Byli jsme ohromeni výzdobou všech prostor, jak chodeb, tříd, tak informacemi o různých druzích zájmových kroužků, výtvory žáků a podobně. Obdivovali jsme i vybavení tříd moderní technikou.

V jedné třídě zrovna učila paní ředitelka Mirka Macková, a tak jsme sledovali, jak žáčci umí počítat. V další třídě děti četly úryvek z „Polednice“ a společně s paní učitelkou báseň rozebíraly. Bylo to velmi zajímavé.

Pracovníci školy připravili občerstvení, přišla mezi nás paní ředitelka a starosta obce František Moravec. Povídali jsme si o rekonstrukci sklepů, o plánech na vylepšení stávající budovy, sportovního zázemí a dalších velkých plánech, jak neustále zvelebovat, podle nás, docela malou obec.

Držíme palce, ať se vše zdaří, ať má škola plno nových žáčků, ať stále žije a nikdy nezanikne.

 

Alžběta Ryšavá
Klub seniorů Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail