Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy putuje i do Rumburku

Dovolte nám, abychom se s vámi podělili o významný okamžik. V úterý 28. 3., na Den učitelů, byla udělena „Medaile MŠMT 1. stupně za dlouhodobé a vynikající působení v oblasti školství“ naší kolegyni Stáně Hackerové. Cenu převzal od ministryně školství Kateřiny Valachové její syn Petr a slavnostního předání medaile v nemocnici jsme se zúčastnili i my. „Stáňo, ještě jednou ti gratulujeme a myslíme na tebe.“

Stanislava Hackerová jako dlouholetá pedagožka a vedoucí oddělení přírodovědy Domu dětí a mládeže svou erudicí, vztahem k přírodě a ekologii obohatila život mnoha dětí i svých kolegů, pořádala ekologické soutěže, za účasti všech škol a veřejnosti a ve spolupráci s městem Rumburk organizovala například akce Oslavy Dne Země, sbírku Koruna pro ZOO či Oblastní přehlídku country souborů. Byla vždy oblíbená pro svůj kamarádský přístup k dětem, rodičům i kolegům. Ve školství působila přes čtyřicet let.

Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se uděluje od roku 1992, je oceněním významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce, dlouhodobého a vynikajícího působení v resortu školství nebo mimořádně záslužného činu při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Kandidáty na medaili může navrhnout ředitel školy, učitel, žák, rodič, obec nebo kraj. Medaili prvního stupně letos obdrželo dvacet šest laureátů, Medaili druhého stupně obdrželo osmnáct laureátů. Autorem medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

DDM Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail