Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poděkování obcím Šluknovského výběžku

Nové přístrojové vybavení pro oční ambulanci

Lužická nemocnice a poliklinika byla podpořena dalšími dotacemi od obcí Šluknovského výběžku, díky nimž mohla nakoupit nové přístrojové vybavení pro pacienty.

Jedná se o obce Doubice (příspěvek 10 tis. Kč), Jiřetín pod Jedlovou (20 tis.), Lobendava (10 tis.), Rybniště (30 tis.) a Staré Křečany (130 tis.).

Poskytnuté finanční dary v celkové výši 200 tis. Kč jsme použili jako příspěvek na pořízení přístrojové techniky pro naše oční ambulance provozované v Rumburku, Šluknově a ve Varnsdorfu. Jedná se o tři kusy fokometrů (automatický přístroj na měření a určení dioptrické hodnoty s barevným LCD displejem), jednu štěrbinovou lampu s elektrickým polohovatelným stolkem včetně příslušenství (nejpoužívanější přístroj v očním lékařství určený k vyšetřování očních tkání a očních abnormalit; speciální mikroskop, který umožňuje dokonalé vyšetření zejména předního segmentu oka) a jeden přístroj Campbell (stimulátor vidění k léčbě tupozrakosti pacientů – dětí, spoléhá na aktivní, kontrolní stimulaci oka; otáčející se pruhy představují jednoduché stimuly povzbuzující sítnici, jak prostorově, tak i lokalizovaně).

Uvedené přístroje byly pořízeny v celkové hodnotě 316 tis. Kč včetně DPH. Tímto děkujeme obcím Šluknovského výběžku za projevenou důvěru a finanční podporu jménem naším, a především našich pacientů, o které pečujeme. Právě oni tuto pomoc a zkvalitnění péče nejvíce pocítí a jistě i ocení.

vedení LNaP, a. s.

 

Oční ambulance nový a moderní přístroj jistě hojně využije. Foto: LNaP, a.s.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail