Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policisté a hasiči mají práce stále dost

Ohnivý podpis
20. 3. 2017
Rumburk, Horní Jindřichov

Rumburští policisté vyjížděli v ranních hodinách do Skalní ulice v Horním Jindřichově. Ve zdejší lokalitě na soukromém pozemku zahořely odstavené osobní automobily. Podle zjištěných indicií na místě činu nelze vyloučit cizí zavinění. Oheň se podepsal na obou parkujících autech. Jejich majitel utrpěl škodu ve výši třiceti tisíc českých korun. Nepříjemnost skončila pod drobnohledem místních policistů s ohledem na možný přečin poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

K nehodě vyjely tři jednotky hasičů
20. 3. 2017, 22.25 hod.
Krásná Lípa, Rumburská ul.

K vážné dopravní nehodě mezi Rumburkem a Krásnou Lípou vyjely tři jednotky hasičů a ZZS. Řidiče z vozidla vyprostili zdravotníci a při příjezdu první jednotky byl již v jejich péči ve vozidle ZZS. Průzkumem bylo zjištěno, že šlo o čelní náraz osobního vozidla Hyundai do stromu a z vozidla unikly provozní kapaliny. Jednotka provedla odpojení autobaterie, zasypaní uniklých náplní sorbentem a průzkumem okolí nehody se ujistila, že se ve vozidle nenacházela další osoba. Po zajištění nehody byla jednotka SDH Rumburk odvolána na základnu a na místě zůstaly jednotky HZS Varnsdorf a SDH Krásná Lípa.

Požár odstaveného vozidla
21. 3. 2017, 23.55 hod.
Rumburk, Krásnolipská ul.

Dvě jednotky vyjely na požár odstaveného osobního vozidla na Krásnolipské ulici. Při příjezdu na místo byl celý vůz zachvácen plameny, jednotka za pomoci jednoduchého vedení provedla uhašení. Hasiči použili při zásahu dýchací techniku, na místě zasahovaly jednotky SDH Rumburk a HZS Varnsdorf.

Únik oleje na vozovku
24. 3. 2017, 8.55 hod.
Rumburk, Krásnolipská ul.

Jednotka vyjela krátce před devátou hodinou k nahlášenému úniku motorového oleje na vozovku. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o olejový pruh vedoucí z ulice Krásnolipská do ulic Pražská, Komenského a Jiříkovská. Jednotka provedla zasypání uniklého oleje sorbentem.

Po střetu s Felicií skončil v lese
26. 3. 2017, 12.41 hod.
Rumburk, Jiříkovská ul.

Dvě jednotky vyjely k dopravní nehodě dvou osobních vozidel mezi Rumburkem a Jiříkovem. Průzkumem bylo zjištěno, že Seat Leon po nárazu do Škody Felicia skončil v lese. Jednotka poskytla předlékařskou pomoc řidiči Seatu, na vozidlech provedla protipožární opatření, odpojení autobaterie a zasypání uniklých provozních náplní. Po příletu Letecké záchranné služby byl řidič transportován z vozidla ZZS do vrtulníku. Po zdokumentování nehody Dopravní policií byla Felicie naložena na odtahovou službu, místo zásahu bylo uklizeno.

V Jiříkově hořel dřevěný neobydlený dům
30. 3. 2017, 3.02 hod.
Jiříkov, Pražská ul.

Krátce po třetí hodině ranní vyjely čtyři jednotky k požáru opuštěného dřevěného domu v ulici Pražská v Jiříkově. V době příjezdu místní jednotky byl celý dům v plamenech, zásah probíhal z bezpečnostních důvodu třemi útočnými proudy z venčí budovy. Hašení nadzemního podlaží bylo prováděno v dýchací technice za pomoci nastavovacích žebříků. Doplňování vody bylo prováděno za pomoci plovoucích čerpadel z potoka, na místě zasahovaly jednotky SDH Jiříkov, SDH Rumburk, HZS a SDH Šluknov.

 

pčr; hasicirumburk.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail