Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdo byl nahoře nejrychleji?

Ve škole se šplhalo na tyči i laně

V úterý 4. 4. se na naší škole konal již čtvrtý ročník soutěže ve šplhu. Sešlo se sto padesát závodníků ze čtyř rumburských škol: U Nemocnice, Tyršova, Pastelka a Gymnázium Rumburk. Šedesát pět dětí z prvního stupně, šedesát devět dětí z druhého stupně a šestnáct středoškoláků. Závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku a hodnotí se zvlášť dívky a chlapci.

Nejlepší výsledky žáků ve šplhu na tyči: 1. třída – Nella Brabencová 9,07, Vít Dastych 11,31; 2. a 3. třída – Linda Kosařová 6,31, Karel Hottmar 8,14;

4. a 5. třída – Michaela Radová 5,24, Ondřej Luh 5,17; 6. a 7. třída – Tereza Marhanová 4,10, Tobiáš Gajdoš 3,06; 8. a 9. třída – Daniela Doktorová 4,32, Martin Málek 3,25; střední školy: Kristýna Papežová 4,28. Nejlepší výsledky žáků ve šplhu na laně bez přírazu: 8. – 9. třída – Miroslav Veselý 4,35 (šplh ze stoje); střední školy – Matěj Žítek 5,06 (šplh ze sedu).

Děkujeme všem závodníkům za výbornou reprezentaci svých škol a děkujeme učitelům za podporu tohoto sportu, který patříval na začátku dvacátého století mezi olympijské disciplíny. V současné době se pod názvem „Olympijský šplh“ šplhá na osmimetrovém laně ze sedu bez přírazu.

Alena Košnarová
Fit klub při ZŠ U Nemocnice
Alena Winterová
atletický oddíl TJ Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail