Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koncert v Rumburku připomene hudbu poutních míst

kostel

Poutní písně Šluknovska a díla místních autorů nabídne v dubnu koncert v Loretě Rumburk. Koncert dobových skladeb spojených s poutními místy se koná v sobotu 22. 4. od 17.00 hod. v klášterním kostele sv. Vavřince. Dobová i současná hudba zazní v podání tří desítek místních hudebníků. Tato sobota bude mít rovněž duchovní rozměr. Od 15.00 hod. začne v klášterním kostele sv. Vavřince mše svatá celebrovaná Mons. Janem Baxantem, litoměřickým biskupem. Bohoslužba se koná při příležitosti zahájení oslav 310 let od dostavby a požehnání loretánské kaple v Rumburku, k němuž došlo v září roku 1707.

Na programu koncertu „Poutní písně a hudební skladatelé Šluknovska“ jsou skladby Franze Schüra z Vilémova, Antona Röslera z Mikulášovic, Franze Schuberta z Varnsdorfu, Josefa Groha a Johana Christopha Kridela z Rumburku. Během podvečera zazní i skladby od soudobých skladatelů Igora Heinze a Patrika Englera. Účinkuje: Rumburský komorní orchestr, Komorní soubor Šluknovska, Základní umělecká škola

Rumburk a Vilémovský chrámový sbor pod vedením Patrika Englera. Na varhany zahraje Gertrud Šormová. Sbormistryní je MUDr. Markéta Englerová.

Klára Mágrová

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail