Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lze se v tělocvičně ztratit?

telocvicna

Na tuto otázku by mohla dát po prvním kole závodů Přeboru škol v orientačním běhu Šluknovského výběžku pro rok 2017 kladnou odpověď celá řada účastníků. Vzápětí by však také dodali, že jen na chvilku. Více než osmdesát aktivních účastníků se nakonec poslední březnovou středu nejen neztratilo, ale tak se jim „kufrování“ (v žargonu orientačních běžců výraz pro bloudění) s mapou zalíbilo, že si dopřáli nejen svoji trať, ale zkusili si i tratě další, náročnější. Pořadatelé ze Schrödingerova institutu a orientačních běžců sdružených ve spolku ZOOB Rumburk, kteří technicky celou akci zabezpečovali, tak mohou být s tímto výsledkem nadmíru spokojeni.

Na akci zamířili žáci a studenti šesti škol Šluknovského výběžku i zástupci z nedalekého Wehrsdorfu a všichni odcházeli spokojeni. Řada z nich si vyzkoušela běh a orientaci s mapou vůbec poprvé. Lze jen vyslovit přání, že nejen oni, ale třeba i další zájemci absolvují se stejným nadšením a odhodláním další kola závodů, která se uskuteční v termínech 12. 4. (areál ZŠ U Nemocnice Rumburk), 26. 4. (areál Gymnázia Rumburk) a 24. 5. (areál Sportlife centra v Rumburku). Závěrečné kolo proběhne v sobotu 10. 6. v rámci „Schrödy dne“ ve sportovním areálu Jiřetín pod Jedlovou. Vyzkoušet si „kufrování“ může úplně každý. Ve všech kolech budou znovu připraveny závodní i tréninkové tratě a tratě pro příchozí, které je možné absolvovat i ve dvojicích. Pořadatelé se již těší a pro účastníky opět připraví „sladký déšť“.

Pro úplnost uvádíme po kategoriích vítěze prvního kola závodů, i když z pohledu pořadatelů je vítězem každý, kdo se zúčastnil: D5 – Viktorie Nováková, ZŠ Rybniště; D7 – Eliška Semerádová, Gymnázium Rbk; D9 – Valentin Matussek, Wehrsdorf; DS – Valentin Matussek, Wehrsdorf; H5 – Tomáš Barák, ZŠ U Nemocnice Rbk; H7 – Tomáš Barák, ZŠ U Nemocnice Rbk; H9 – Jiří Kováč, Gymnázium Rbk; HS – Daniel Novák, ZŠ U Nemocnice Rbk.

Pořadí škol: 1. Gymnázium Rbk, 2. ZŠ U Nemocnice Rbk, 3. OL Wehrsdorf, 4. ZŠ Rybniště, 5. ZŠ Tyršova Rbk, 6. ZŠ Náměstí Varnsdorf, 7. ZŠ Pastelka Rbk.

Tomáš Babický

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail