Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské florbalistky na Hrad

Florbal challenge – národní finále západ, 27. 3. 2017

florbal

Bylo to právě díky plnému nasazení v krajském florbalovém turnaji Challenge Cup, že jsme se opět všechny zvedly brzo ráno z postelí a již v 5:14 hod. jsme vyrazily z rumburského nádraží směr Praha. Čekalo nás národní finále – západ a my nedoufaly v žádný větší úspěch, prostě jsme si to jely užít. O to větší byla naše radost z konečného druhého místa, což také znamená třetí až čtvrté místo z celé republiky. Nutno podotknout, že tak vysoko se ještě ve florbale žádný tým z našeho gymnázia nedostal. A jaký byl průběh onoho náročného dne?

Když jsme přežily necelé tři hodiny ve vlaku, čekala nás pražská hromadná doprava, která v pondělí ráno bývá obzvlášť přeplněná. Ale zvládly jsme to bez ztráty jediného člena, což bylo rozhodně první plus dne.

Ve sportovním areálu Hamr Braník jsme se zázrakem převlékly v šatnách s minimem prostoru. Pak jsme obdivovaly vystavené medaile, o kterých se nám ani nesnilo, a nakonec jsme se připravily na první zápas. Ten pro nás skončil prohrou 0:2, což nás ještě více utvrdilo v přesvědčení, že to tu dnes nevyhrajeme. Nepodávaly jsme ani zdaleka takový výkon jako v Teplicích.

Další zápas s takzvanými Hvězdičkami nám trochu zvedl náladu, i když udržet skóre 1:0 přes deset minut nás stálo hodně sil, a především nervů. Nikdy bych nevěřila, jak dlouhá může být jedna minuta. Ve třetím zápase nás Nymburské princezničky porazily 4:1. Přesto jsme se díky jedné výhře umístily na třetím místě ve skupině a mohly jsme směle vyrazit do čtvrtfinále. Nic ještě nebylo ztraceno.

Naším soupeřem byla SPŠ Plzeň a naše síly velmi vyrovnané. Tomu odpovídalo i konečné skóre 1:1. O vítězi a postupujícím do semifinále tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. Musely jsme vyhrát. Atmosféra byla napjatá a nervy k prasknutí. První byl nájezd na oporu našeho týmu – Kristýnu Vaňkovou. A podržela nás i při této střele. Z našeho týmu jsem šla zkusit štěstí jako první já a povedlo se. Ani druhá hráčka ze soupeřek nenašla volné místo v naší bráně, což se ale naopak povedlo Sabině Krákorové a náš postup do semifinále se potvrdil.

V něm jsme se opět střetly s princezničkami z Nymburka. Nevím, jak se jim nastupovalo proti týmu, který předtím porazily 4:1, ale pro nás to nebylo příliš příjemné. Ale nehodily jsme flintu do žita a využily veškeré síly. Chtěly jsme mít jistou medaili. A podařilo se. I když se spoustou nervů opět v samostatných nájezdech (zápas skončil 2:2). Jakmile jsme si uvědomily, že můžeme skončit buď na prvním, nebo druhém místě, přišla vlna emocí a objímání. Bylo nám skoro jedno, jak dopadneme, ale měly jsme jistotu, že si hrdě odvezeme tu krásnou velkou medaili.

I když jsme nastoupily do finále s velkým nasazením a odhodláním, naše síly jsme nechaly někde v minulém zápase a dívky z pražského Gymnázia Nad Štolou si své vítězství 4:0 uhájily. Bojovaly jsme do poslední chvíle a na konci bylo znát zklamání. Vše ale zlepšily medaile na krku, krásný stříbrný pohár a spousta dalších cen jak pro nás, tak pro naši školu. Individuálně byly oceněny jako hráčky zápasu Kája Houdková a Sabina Krákorová, helmu za nejlepšího gólmana si odvezla Kristýna Vaňková. Pro mě osobně je ale hráčkou turnaje každá z nás, protože i když se to možná někdy nezdá, všechny do jedné odvedeme kus práce, a to i včetně paní učitelky Kamily Veselé. Děkuji všem za další krásný florbalový zážitek.

Aneta Šmejcová, 6. A

 

Turnaje se zúčastnily: Adélka Pavlíčková, Eliška Radová (obě 3. A), Sára Müllerová (4. A), Sabina Krákorová, Katka Sedláčková, Tereza Tran (všechny 5. A), Kristýna Vaňková, Anna Nguyenová, Kája Houdková, Dáda Čurgaliová, Aneta Šmejcová (všechny 6. A)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail