Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Degustační večery nabídnou kvalitní vína, hudební kulisu a příjemně strávený čas

vino

Dům kultury Střelnice Rumburk ve spolupráci s Vinotékou U Beránka připravil novou akci, která je určena zejména pro milovníky vína, a to ve všech jeho podobách. V rámci několika večerů v průběhu roku 2017 se můžeme těšit na vína jakostní, zemská, přívlastková i speciální. Degustace vína je originální společenská zábava. Víno můžete ochutnávat i sami. Není to ale ono. Při degustaci je nejlepší si o víně popovídat a diskutovat s přáteli o sytosti barvy, výraznosti vůně, cukernatosti a ovocnosti chutě.

V dubnu, konkrétně 27. 4., budou moci návštěvníci „přechutnat“ vína z Vinařství Vajbar a zároveň posoudit, zda a nakolik se víno snoubí se sýrem. Všechny degustační večery, které proběhnou, budou podporovat snoubení vína s další gastronomickou nabídkou. V degustační části programu se návštěvníci od someliéra dozvědí informace o historii pěstování a zpracování vinné révy, nahlédnou pod „pokličku“ vinařům, budou jim představeny jednotlivé odrůdy a ochutnají výborná vína našich předních vinařů z jižní Moravy. Večerem bude znít hudba Jiřího Procházky, a aby byly akce stylové, počítáme i s cimbálovou muzikou. Po řízené degustaci bude následovat volný program, ve kterém budou „zvídavcům“ zodpovězeny případné otázky, bude dán rovněž prostor ke zpěvu a tanci.

V měsíci červnu ochutnáme výborná perlivá vína z produkce moravských vinařů a v září se můžeme těšit na košt burčáků. Svátek svatého Martina oslavíme svatomartinskými víny a husou. V ceně vstupného je zahrnuta degustace vedená someliérem, degustační vzorky, občerstvení, doprovodný program. Pokud nepatříte mezi milovníky vína, bude pro vás v Kinobaru DK Střelnice připravena i další možnost občerstvení.

Šárka Štruplová Růžičková
Dům kultury Střelnice Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail