Ministr zdravotnictví jednal v Rumburku, navštívil i Lužickou nemocnici

Tištěné noviny 08/2017 | 17. 5. 2017 | Nezařazené

ministr

Ve čtvrtek 13. 4. očekávala rumburská radnice vzácnou návštěvu. Do našeho kraje zavítal ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Přijel na pozvání starosty Jaroslava Sykáčka a předsedy rumburské ČSSD Ladislava Pokorného.

Na jednání, které se konalo v zasedací místnosti městského úřadu, byl přítomen i poslanec Jaroslav Foldyna, místostarostové města Rumburk a členové představenstva Lužické nemocnice. Po téměř hodinové diskuzi a výměně názorů se všichni přesunuli na „místo činu“, tedy přímo do areálu nemocnice. Hlavním tématem jednání byla možná pomoc Ministerstva zdravotnictví s proplacením prokazatelně provedených a vykázaných výkonů v roce 2015 ze strany zdravotních pojišťoven (zejména VZP) a investice do Lužické nemocnice a polikliniky, a.s., která zajišťuje akutní péči pro pětapadesát tisíc obyvatel Šluknovského výběžku. Podrobnější informace o jednání s ministrem vám přineseme v prvním květnovém vydání Rumburských novin.

jap

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2017/05/17/ministr-zdravotnictvi-jednal-v-rumburku-navstivil-i-luzickou-nemocnici/