Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipští šachisté obsadili čtvrté místo

V neděli 9. 4. přivítala TJ Krásná Lípa v posledním zápase letošní sezóny na domácí půdě družstvo Jiskry Tanvald. Obě družstva byla oslabena o své nejlepší hráče, přesto se urputně bojovalo na všech šachovnicích. Domácí brzy prohrávali 0:2, když podlehli nejstarší a nejmladší hráč sestavy, Jaroslav Veselý (1934) a Michal Papoušek (2006). Následovalo pět bojovných remíz, ve kterých sice naši hráči měli více ze hry, ale hosté v těchto partiích své vesměs horší pozice udrželi. Na závěrečné prohře v poměru 2,5 : 5,5 tak již nic nezměnil ani marný boj domácího Vaška Pauluse v koncovce s dvěma pěšci méně. I přes tuto prohru krásnolipští šachisté skončili v Krajském přeboru Libereckého kraje na slušném čtvrtém místě z dvanácti družstev.

Šachový oddíl TJ Krásná Lípa oznamuje, že se letošní, již devatenáctý ročník šachového turnaje OPEN České Švýcarsko 2017 uskuteční ve dnech 1. – 8. 7. v kině Krásná Lípa. Turnaj je otevřen všem šachistům, včetně ryzích začátečníků. Informace poskytne předseda oddílu Jiří Průdek na tel. 606 807 197.

Kromě zmíněného turnaje pořádají krásnolipští šachisté také menší turnaj hraný bleskovým tempem, tedy na 2x 5 minut, a to na výročí osvobození 8. 5.

Začíná se v 9.00 hod. v klubovně krásnolipského kina. Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru.

Jiří Průdek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail