Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po pěti letech obnovujeme cyklus besed „OSUDY“

hadrbolcova

úterý 23. 5. 2017 | 18.00 hod. | kinosál DK Střelnice Rumburk

Muzeum Rumburk a Dům kultury Střelnice Rumburk připravují pro obyvatele Šluknovského výběžku cyklus veřejných besed s inspirativními osobnostmi „OSUDY“. Stejnojmenný projekt probíhal již v letech 2012–2013, kdy sem zavítali hosté reprezentující různé obory lidské činnosti, aby se podělili se zdejším publikem o své vzpomínky a životní zážitky. Hlavním tématem a spojovacím můstkem tehdejších diskuzí se staly události roku 1968 a následné období normalizace.

Nadcházející cyklus se tematicky zaměří více na období krutých padesátých let a na poněkud nadějnější a uvolněnější léta šedesátá. Od srpna 2012 měli místní milovníci historie možnost setkat se v budově rumburského muzea ve čtyřech nezaměnitelných podvečerech se čtyřmi významnými signatářkami Charty 77 (Marií Rút Křížkovou, Kamilou Moučkovou, Vlastou Chramostovou a Jiřinou Šiklovou). Po změně místa konání přivítali Rumburští od března 2013 v městské knihovně postupně televizní hlasatelku a moderátorku Jaroslavu Panýrkovou, hokejistu a politického vězně komunistického režimu Augustina Bubníka a herečku, moderátorku a političku Táňu Fischerovou.

Současné „OSUDY“ zahájíme v úterý 23. 5. 2017 v 18.00 hod. besedou se známou českou divadelní, filmovou a televizní herečkou Zdenou Hadrbolcovou.

Populární umělkyně zavzpomíná na své dětství, mnohaleté angažmá v Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou), spisovatele Bohumila Hrabala i četné filmové či televizní role, např. Už zase skáču přes kaluže, Slavnosti sněženek, Létající Čestmír či Přítelkyně z domu smutku. Nový cyklus mohl vzniknout díky spolupráci Muzea Rumburk, pobočky Oblastního muzea v Děčíně a DK Střelnice Rumburk. Zahajovací beseda se Zdenou Hadrbolcovou se uskuteční v kinosále DK Střelnice Rumburk, ale některá z následujících setkání se uskuteční v sále rumburského muzea. Diváci se tedy budou moci s výjimečnými českými osobnostmi setkávat na půdě obou pořádajících institucí. Vstupné na zahajovací besedu je 40 Kč. Všichni jste srdečně zváni.

Filip Stojaník

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail