Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezinárodní turistický pochod Severní stopou – pozvánka na 41. ročník

Pořadatelé: Klub českých turistů Dolní Poustevna ve spolupráci s Městem Dolní Poustevna. Termín: sobota 20. 5. 2017. Start: Dolní Poustevna, turistická chata za hřištěm. 9.00 – 11.00 hod. pro trasy 3, 5 a 8 km a pro cyklotrasy, 8.00 – 11.00 hod. pro trasy 12, 15 a 25 km. Startovné: děti 15, dospělí 25 Kč.

Trasy: 3 km – přes kostelík (Centrum setkávání) na Čtverec; 5 km – přes Maxovu boudu, Horní Poustevnu, Karlín na Čtverec; 8 km – navštíví ještě kapličku na Markétě; 12 km – z Maxovy boudy do Německa, přes Solný sloup, Rugiswalde a Markétu na Čtverec; 15 km – navštíví ještě rozhlednu Unger; 25 km – přes rozhledny Unger a Götzinger Höhe, Neustadt, Langburkersdorf a Rugiswalde.

Turistickou atrakcí letošní Severní stopy je nově vyznačená turistická trasa z Dolní Poustevny do Německa na vrch Gerstenberg, kde je Solný sloup. První kontrola bude u lavičky se sochou Bílé paní. Nejdelší trasy navštíví rozhledny Unger a Götzinger Höhe v Německu. Většina účastníků navštíví kapličku na Markétě. Soutěže pro děti budou připraveny na trasách 5 a 8 km. Silueta Solného sloupu je na keramickém suvenýru, obrázek rozhledny Unger na diplomu.

Cíl pochodu bude na Čtverci v Dolní Poustevně. Každý účastník obdrží barevný pamětní list a suvenýr z keramiky. Odměna bude připravena pro tři nejmladší a tři nejstarší účastníky. Zajištěn je prodej občerstvení a turistických zajímavostí. Celý den bude hrát country kapela Srdíčko.

Loňská účast byla tisíc sedm set padesát účastníků. Podrobnější informace jsou v propozicích Severní stopy 2017.

Veškeré informace budou postupně uvedeny na www.severnistopou.cz.

 

Jaroslav Leksa
předseda KČT Dolní Poustevna

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail