Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Běhat podle mapy je prima. Orienťák se dětem líbí

orientak

Odposlechnuto: „Co tady děláš? Vždyť když prší, nikam nechodíš!“ „Když ono se mi to, paní učitelko, líbí“. • „Proboha, co se to stalo? Toho kluka jsem v životě neviděla běhat!“

Byla středa 26. 4. odpoledne a právě probíhaly orientační závody pro děti, které znovu uspořádal Schrödingerův institut, tentokrát se startovalo u Gymnázia Rumburk. Ano, nebylo zrovna krásné počasí. I nějaká ta kapka vody z nebe spadla, ale přibližně padesát dětí běhalo v přilehlých uličkách, jako by si toho žádné z nich téměř nevšimlo. Hledaly kontrolní lampióny, závodily s plným nasazením a bylo vidět, že je tato sportovní akce velmi baví. Jen přiběhly do cíle, aby se vydýchaly, už se dohadovaly, na kterou z možných tras ještě vyrazí, aby si co nejvíce zazávodily. Někteří tak na relativně malém prostoru zvládly za dvě hodiny naběhat slušné množství kilometrů a objevily zákoutí, o kterých ani nevěděly, že se v našem městě nacházejí.

A jak si vedli mladí závodníci a závodnice tentokrát, to napoví krátký přehled: Dívky 4. – 5. třída (D5) – zvítězila Anita Semerádová, ZŠ U Nemocnice, na dalších medailových místech se umístily Viktorie Nováková, ZŠ Rybniště a Tereza Poláková, ZŠ U Nemocnice. Dívky 6. – 7. třída (D7) – skončily v pořadí 1. Noemi Davidová, 2. Katka Nedvídková, 3. Eliška Semerádová, všechny z Gymnázia Rumburk. V kategorii D9 je třeba vyzdvihnout výkony Terezy Serbusové, ZŠ U Nemocnice, Anny Szöllösiové, ZŠ Tyršova, a Elišky Formánkové, ZŠ U Nemocnice.

U chlapců 6. – 7. třída (H7) s přehledem vyhrál Filip Votoček z Gymnázia Rumburk. V chlapcích 8. – 9. třída (H9) potěšil výkon Jiřího Kováče z Gymnázia Rumburk, ale na paty mu dýchali další v pořadí – Vladimír Krištof, Daniel Bosák či Tomáš Zatloukal, všichni ZŠ U Nemocnice.

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail