Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čarodějnice byla opět upálena, recesistický prvomájový průvod měl premiéru

titul

Poslední dubnovou neděli jsme se loučili s již dlouhotrvající zimou, a sice tradičním upálením čarodějnice. Celá akce začala v Domě dětí a mládeže, odkud se průvod přesunul do venkovního areálu Domu kultury Střelnice Rumburk. Starosta Jaroslav Sykáček měl ještě před zažehnutím prvního plamene krátký proslov, poté vatru pomohl hasičům zapálit. Lidé se mezitím bavili u prodejních stánků, jedli, popíjeli, jejich ratolesti se vyřádily na skákacím hradě a dalších atrakcích, mimo jiné se návštěvníci mohli svézt třeba v povozu taženým koňmi. V podvečer byl na programu mladý zpěvák Štěpán Urban, ale ten na místo bohužel nedorazil, nahradil ho tak Stanislav Hojgr se svou kapelou. Po setmění už se všichni těšili na ohňostroj, který byl krásnou tečkou za celým čarodějnickým dnem.

Premiéru si Rumburk odbyl prvního května při oslavě svátku práce a také dni všech zamilovaných. V půl desáté dopoledne se recesisté a všichni, které tato akce z plakátů zaujala, sešli před domem kultury. Odtud se směrem k Lužickému náměstí vydal dlouhý průvod.

V jeho čele hrála kapela, za ní pochodovali lidé s mávátky, květinami a transparenty, vše za doprovodu stylových motocyklů a automobilů, včetně žlutobílých „VéBéček“ (veřejná bezpečnost) a pestrobarevně vyzdobeného hasičského vozu. Na náměstí se všem dostalo velkého a zaslouženého potlesku, poté k občanům města promluvil starosta Jaroslav Sykáček, svou naučenou sestavu nám zatancovaly mažoretky Rebelky, k poslechu zahrála kapela Ruksak, ale největší podívanou bylo vystoupení mistra republiky v mototrialu Pavla Balaše společně s jeho malým synem. Člověku se při některých jeho kouscích až tajil dech. Ostatně to i mnohem více uvidíte na barevných fotografiích uvnitř tohoto vydání.

„Když jsem se rozhodoval o tom, že organizaci oslav prvního máje převezme město, měl jsem trochu pochybnosti o tom, jaká bude účast. Naši občané mě ale opět mile překvapili a přišli se pěkně pobavit. Poděkování patří jim a samozřejmě i všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, zejména pak paní Libuši Hlinkové. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i panu Šustovi z Varnsdorfu za opětovné zapůjčení pódia. Už se těším na příští ročník,“ doplnil starosta Sykáček.

Hojná účast občanů a pozitivní ohlasy město utvrzují v tom, že s podobnými akcemi může pokračovat i v dalších letech.

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail