Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Florbal získává na popularitě i v Rumburku

Projekt ve Šluknovském výběžku již dva roky pracuje na rozvoji druhého nejrozšířenějšího sportu v České republice – florbalu. Hlavním centrem nového klubu FBC Šluknovsko je srdce tohoto výběžku, město Rumburk, jenž disponuje ideálním zázemím a dostupností ze všech koutů této specifické oblasti.

V roce 2016, pod vedením Petra Vondráčka, přihlásili do soutěží hned dva  týmy – dorostence a dorostenky. V dalších letech je cílem vytvoření kompletní mládežnické struktury a postupné přihlášení všech kategorií do oficiálních soutěží spadajících pod Českou florbalovou unii. Jedním z nejdůležitějších kroků je nová spolupráce se Základní školou U Nemocnice, kde se od nového školního roku 2017/2018 vytvoří florbalové kroužky s návazností na závodní sport.

FBC Šluknovsko patří do rodiny florbalového klubu v České Lípě, který patří mezi nejvýznamnější sportovní oddíly v Libereckém kraji. Aktuálně sdružuje přes čtyři sta aktivních členů a s počtem dvaceti soutěžních týmů patří mezi pět největších florbalových klubů v České republice. Florbal v České Lípě není jen o soutěžení a vrcholovém sportu, do florbalové rodiny patří také několik základních škol, kde ve spolupráci s FBC probíhá další výchova mládeže. Důležitými členy jsou také florbalové akademie v okolních městech – kroužky pod taktovkou florbalového klubu fungují v Kamenickém Šenově, Mimoni, Novém Boru, Jestřebí či nově v Žandově. Velkým projektem v posledních letech je speciální akademie FBC Šluknovsko, která v Rumburku pokrývá celou oblast Šluknovského výběžku a v dalších sezónách se dá očekávat velký nárůst členské základny.

Především práce s mládeží dělá z florbalového klubu důležité sportovní centrum, ze kterého vyrůstají poctiví lidé s citem pro společenské fair play. Ti nejúspěšnější pak reprezentují naše město a region v juniorských i seniorských reprezentacích. Česká Lípa se tak zúčastnila několika mistrovství světa a světových pohárů. Mnoho odchovanců se nyní prosazuje i v nejvyšších českých soutěžích.

POJĎTE DO TOHO S NÁMI!

FLORBALOVÝ MARATÓN
středa 24. 5. 2017

Florbalová akce, které se zúčastní přes pět set mladých sportovců z Rumburku a okolí, má za cíl popularizaci florbalu ve Šluknovském výběžku a přitáhnutí mládeže k pravidelnému sportování. Maratón je primárně určen pro všechny žáky ze ZŠ U Nemocnice, kteří se střetnou přátelskou formou ve všech věkových kategoriích a vyzkouší si své florbalové dovednosti a seznámí se se zajímavými sportovními osobnostmi. Velkým zpestřením bude exhibiční souboj týmu České televize proti místnímu VIP týmu. Česká televize se „posílí“ o další sportovní hvězdy. V minulosti se na této akci proháněl populární moderátor Robert Záruba či hokejový fantom Dominik Hašek. Rádi bychom zapracovali i na spolupráci s místním Domem dětí a mládeže a základními školami na uspořádání malých dílen na téma „florbal“. Každý účastník obdrží pamětní florbalové triko Florbalového maratónu.

FAKTA O FLORBALOVÉM
MARATÓNU

550 účastníků akce; konání na zimním stadionu nebo ve sportovní hale Sportlife centra; účast týmu České televize; velký mediální zásah z akce (reportáž v ČT, Českém rozhlase, média ze Šluknovského výběžku, vlastní dokument, fotograf); celodenní zapojení superligových a prvoligových hráčů; vybudování „florbalových dílen“ vedle hřiště, účastnící si mohou vyzkoušet florbalové a další sportovní dovednosti; akce v exkluzivním balení – účast moderátora Radka Barkmana (Eurosport), DJ apod.; přednáška o práci v České televizi v podání komentátora Ondřeje Zamazala; beseda se sportovci (Štěpán Slaný apod.); VIP tým Rumburku – účast města, sponzorů, sportovců, škol; prostor pro neflorbalovou prezentaci ZŠ U Nemocnice; oficiální záštita města Rumburk; pamětní trička pro všechny účastníky (možnost prostoru pro partnery); výtěžek z akce na společně zvolenou charitu.

Petr Vondráček
vedoucí akademie FBC Šluknovsko
Štěpán Slaný
manažer klubu FBC Česká Lípa

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail