Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nejmilejší koncert aneb Přehlídka zájmových uměleckých činností dětí z dětských domovů

SAMSUNG CSC

Dům kultury Střelnice Rumburk hostil ve středu 3. 5. šestadvacátý ročník přehlídky zájmových uměleckých činností Libereckého a Ústeckého kraje.

Pořadatelem letošního regionálního kola Nejmilejšího koncertu, který se každoročně koná pod záštitou FICE – Federace dětských domovů v ČR, byl Dětský domov Lipová u Šluknova. Celostátního finále se pak v červnu 2017 na Malostranském náměstí v Praze zhostí, pod záštitou MŠMT a za přispění významných sponzorů, Dětský domov Dolní Počernice.

Na scéně rumburského domu kultury se postupně představilo osmdesát tři dětí ze zařízení ústavní a ochranné výchovy Libereckého a Ústeckého kraje. Mnohočetné publikum mělo možnost postupně zhlédnout představení v kategoriích sólový zpěv a duet, sborový zpěv, hra na hudební nástroj, sólový tanec a tanec v páru, volný tanec (skupinový), muzikál, umělecký přednes a malá jevištní forma. Ve velmi hodnotných představeních děti zúročily celoroční snahu a píli o zdokonalení se v jednotlivých uměleckých formách. Děti jsou většinově vedeny svými vychovateli, ale najdeme mezi nimi i mimořádně nadané, které jsou pak například studenty konzervatoří.

Na dodržování pravidel, odbornou stránku, umělecký přednes a fair play dohlížela porota ve složení: Martin Lněnička, ředitel Dětského domova Dolní Počernice a pro účely Nejmilejšího koncertu zástupce FICE – výboru federace dětských domovů ČR; předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Zastupitelstva Ústeckého kraje Ing. Radmila Krastenicsová; dále pak finalistka České Miss, zakladatelka Nadačního fondu Veroniky Kašákové, nyní tvář kosmetické značky Oriflame Veronika Kašáková; ředitel Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem PaedDr. Jan Eichler a jako poslední z porotců pak Jan Hönig, zpěvák, herec, pěvecký a hlasový pedagog, lektor muzikálového zpěvu.

Vítězové regionálního kola: Sólový zpěv a duet – Josef Filo, DD Severní Terasa; Sborový zpěv, DD Severní Terasa; Hra na hudební nástroj, René Čonka, DD Severní Terasa; Sólový tanec a tanec v páru, David Pohlodko a Vlasta Mirgová, DD Česká Lípa; Volný (skupinový) tanec, Řečnictví slečny Rózy, DD Severní Terasa; Muzikál, DD Severní Terasa; Umělecký přednes, Adriana Bekeová, DD Frýdlant v Čechách; Malá jevištní forma, Červená Karkulka, DD Lipová u Šluknova.

Leoš Moravec
ředitel DD v Lipové u Šluknova
Aleš Hofman
denní vychovatel

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail