Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Okolo Vlčí hory se proháněli cyklisté

kola2

MandaOne je seriál sportovních závodů v okolí řeky Mandavy. Prvním z nich byl letos již třetí ročník cyklistického závodu KM TRADING – Okolo Vlčí hory. Závod je zařazen také do seriálu Žiletkář severu 2017 a do Českolipského silničního poháru.

Milovníci jízdy na kole se v sobotu 29. 4. sešli před areálem krásnolipské společnosti Nobilis Tilia, kde byl start a zároveň i cíl závodu. Nejdříve proběhly závody dětí a ve dvě hodiny odpoledne pak samotný hlavní závod. Účastníků se na start postavilo přesně sto třicet devět jen v hlavním závodě, čili o napínavý průběh závodu bylo postaráno. Na jednotlivých závodnících bylo vidět, jak se s náročnou tratí statečně perou, peloton se postupně dělil na menší i větší skupinky. Tato desítka závodníků přijela do cíle v nejrychlejších časech: 1. Jiří Šorm, Elkov Author; 2. Michal Malík, Topforex-Lapierre Pro Cycling Team; 3. Florian Jung, Post SV Görlitz; 4. Sven Holstein, Picardellics Velo Team Dresden; 5. Filip Dirigl, Dukla Praha; 6. Filip Šlajchrt, Koloshop Team; 7. Jan Brňák, GT Kur Sport team; 8. Pavel Jindra, Eleven Mercedes Mitas; 9. Jan Novota, Active Tour Cycling Team; 10. Ondřej Petr, Haven.

Své dojmy a pocity ze silničního závodu nám sdělil i jeden z pořadatelů a zároveň aktivní cyklista Jan Novota, který obsadil krásné deváté místo.

„Závod Okolo Vlčí hory vznikl jako taková generálka před Tour de Zeleňák v roce 2015. O rok později jsme ale od Pavla Brabce převzali organizaci samotného «Zeleňáku» a tato organizační dvojkombinace nás stála až příliš mnoho sil. Proto jsme letošní ročník «Vlčárny» přesunuli na duben a tak trochu doufali… Počasí nás příliš nepodrželo, přesto rekordní účast 162 sportovců (i s dětskými závody) naznačila, že to nebyl krok vedle. Jsme s průběhem celého dne opravdu spokojeni, vše klapalo jak na drátkách, a to organizační tým tvoří především studenti. Diváků podél trati požehnaně, trať i přes polední deštík suchá, sportovní úroveň velmi vysoká i díky účasti několika českých profesionálů a také početné skupiny závodníků ze zahraničí. Úžasné bylo také zázemí v Nobilisce, jejich přístup a nadšení pro věc byl příkladný, za takové domácí podmínky opravdu velké DÍKY.“

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail