Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté závodí o sto šest

judo_kotva

Závodní judistická sezóna je v plném proudu, a tak se není co divit, že se plynule prolínají tréninkové přípravy, soustředění a závody. Jak se dařilo našim judistům v druhé polovině dubna a průběhu května?

Vše začalo v Děčíně 22. 4. tradičním turnajem Děčínská kotva. Jen pro zajímavost, první ročníky už pamatují naši dědové. Do Děčína se vypravilo dvacet čtyři judistů, a to od nejmenších po kategorii staršího žactva s oficiálním označení U15. A nevedlo se jim vůbec špatně, vybojovali třináct medailí. Z těch nejmenších byl nejlepší J. Gežo, V. Dupal a z U15 J. Zajícová, když porazili všechny své soupeře před časovým limitem a zaslouženě byli zlatí.

Dalšími závody v řadě byl pátý ročník turnaje o pohár města České Lípy konaný dne 29. 4., který druhým dnem pokračoval pozápasovým soustředěním. Naše barvy se vydalo hájit neuvěřitelných třicet čtyři závodníků, kde stávající závodníci byli posíleni o nováčky. Ti právě složili zkoušky a vyrazili si otestovat své nově nabyté znalosti. Na závody se sjelo tři sta šedesát závodníků z Čech, Německa a Polska. A jak se dařilo ve velké konkurenci?

Většina nováčků vyhrála první zápas a naši Matyášové (Bár a Dupal) si vybojovali medaili. Nejlepším závodníkem byl pro změnu starší z bratrů D. Gežo, který si přivezl i sošku za nejtechničtějšího závodníka. Medaile nakonec získali D. Gežo, M. Bár, J. Fišer, J. Zajícová, T. Marhanová, M. Osif, A. Fišerová, M. Dupal, V. Dupal, T. Benešová, M. Warlop, L. Tejnarová.

V soutěži družstev jsme z dvaadvaceti oddílů skončili na krásném osmém místě. Trenéři především ocenili odvahu nováčků a výkony všech závodníků.

První víkend v květnu naši dorostenci T. Kočí, D. Mareš, P. Šabo a T. Le odjeli do Německa na závody do Grossräschenu. Místní turnaj je dvoudenní a vyhlášený, a proto vyrazili víceméně na zkušenou. O to větší překvapení bylo, když Patrik Šabo vybojoval zlato a David Mareš stříbro. Gratulujeme.

 

JV Judo Rumburk

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail