Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Noc kostelů 2017 v Loretě Rumburk a v poutním kostele ve Filipově

V pátek 9. 6. se Loreta Rumburk a poutní kostel ve Filipově připojí k Noci kostelů 2017. Nabízené programy jsou zdarma, více na www.nockostelu.cz.

Rumburská Loreta bude přístupná od 17.00 do 20.00 hod. V úvodu nabídne vystoupení dětí ze třídy Sluníčka Mateřské školy v Komenského ulici a od půl osmé večer koncert Krásnolipského komorního sboru. V 18.00 hod. proběhne vernisáž výstavy „F. Biener a J. L. Hildebrandt – setkání barokních tvůrců“. Výstava představuje sakrální památky Loretu Rumburk, baziliku minor v Jablonném v Podještědí a hřbitovní kapli v Hainewalde ve fotografiích Jiřího Stejskala. V Loretě se průběžně konají komentované prohlídky s průvodcem. Dětem je určeno tvoření ve výtvarné dílně v ambitu. Vlastní loretánská kaple nabízí prostor ke ztišení a modlitbě.

Bazilika minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově se otevře od 20.00 do 22.00 hod. Na programu jsou komentované prohlídky poutního kostela, výstava o historii poutního místa Filipov, ukázka hry na varhany v podání Jiřího Chluma a vystoupení Krásnolipského komorního sboru.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail