Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spolu se učit, spolu si hrát

V duchu tohoto projektu probíhá letos na Základní škole Pastelka, o.p.s. nejen českoněmecká výuka v rámci tzv. potkávacích dní, ale další společné aktivity.

Už tradičně se v pravidelných termínech žáci setkávají v obou partnerských školách a absolvují výuku v dvojjazyčném prostředí. Témata práce vycházejí z učiva osnov obou škol, především prvouky, přírodovědy, vlastivědy, do výuky je zařazena i matematika, tělocvik, výtvarná i hudební výchova.

Jakým zajímavým tématům se žáci letos věnovali? Například pohádkovým postavám, kamenům, zvířatům v půdě, bramborám, světlu a elektrickému proudu… Výsledkem práce je skupinově vypracovaný pracovní list s různorodými úkoly, z výuky si žáci vždy odnesou vlastní „výtvarné dílo“ a samozřejmě i nová slovíčka.

Žáci a pedagogové se společně nesetkávají jen při vyučování. První až třetí třída společně absolvuje plavecký výcvik, všichni žáci měří své síly na sportovní olympiádě, mají možnost se umělecky prezentovat na Novoročním koncertu, užít si zábavné dopoledne na Frühlingfestu. Všechny celoroční aktivity plánují pedagogové na společném týmovém víkendu.

V závěru školního roku se děti těší na společné výlety. Letos se vydáme objevovat krásy skalního města v Jonsdorfu, hledat poklad v lese u Kottmaru. Na české straně pozveme na návštěvu Mirákula v Milovicích a IQLandie v Liberci.

Projekt českoněmecké spolupráce je finančně podpořen Českoněmeckým fondem budoucnosti.

Kateřina Geislerová,
Ola Hottmarová, Blanka Klorová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail