Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cesta po Evropě s Gymnáziem Rumburk

denevropy

Dne 9. 5. se na našem gymnáziu konal již poněkolikáté Den Evropy. Návštěvníci zde v jednom dni mohli procestovat devět států Evropy. Ptáte se, jaké státy to byly? Letošní rok si studenti třetích ročníků připravili Francii, Nizozemsko, Portugalsko, Estonsko, Polsko, Řecko, Švédsko, Rumunsko a Irsko.

Přípravy byly náročné, zejména vymyslet originální prezentace jednotlivých států, ale naši studenti se s tímto úkolem poprali bravurně. Již po příchodu do budovy se návštěvníků ujali letušky a stevardi, kteří je poté provedli jednotlivými zastaveními. V Polsku se usadili do hlediště Varšavského divadla a zhlédli divadelní hru Bolek a Lolek. V Nizozemsku prošli takzvanou Červenou uličkou, prohlédli si krásný větrný mlýn či si vyzkoušeli chůzi v dřevácích. V Řecku zahlédli Cyrila a Metoděje nebo se zúčastnili tradiční řecké svatby. Francie byla pohádková, v Disneylandu se potkali s Mickey a Minnie Mouse a nechyběl zde ani Asterix a Obelix. V Portugalsku prošli deštníkovou ulicí a zakopali si s portugalským rodákem Cristianem Ronaldem. Švédskem je provedli severští bohové přes hory až ke karaoke. V Rumunsku jim umožnili setkat se s Drákulou a v Irsku nechybělo setkání se svatým Patrikem a leprikóny. V každém z těchto států se návštěvníci mohli dozvědět mnoho nových zajímavých informací nebo si alespoň oprášit své znalosti. Soutěžilo se a jako bonus se ochutnávaly tradiční pokrmy a nápoje.

Letošní ročník projektu se nesl v přátelském duchu a na gymnáziu panovala příjemná atmosféra. Studenti i veřejnost tak odcházeli s plnými žaludky a naplněni novými zážitky. Nám už nezbývá nic jiného, než se těšit na příští rok.

Nikola Kováčová, 7. A

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail