Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gymnazisté se znovu chopili vesel

veslarskyteam

Ve čtvrtek 25. 5. jelo čtyřiadvacet studentů, vybraných pány učiteli S. Hockem a M. Winterem, reprezentovat Gymnázium Rumburk na soutěž pro školy pořádanou v Ústeckém kraji v rámci Mistrovství Evropy ve veslování. Soutěžilo se na veslařských trenažérech v osmičlenných týmech formou štafety.

Naše výprava vyjela po třetí vyučovací hodině autobusem do Račic, které letos tuto sportovní událost hostily na zmodernizované Labe Aréně. Na závody na veslařských trenažérech dohlížel náš slavný bývalý reprezentant a stříbrný medailista z Olympijských her v Barceloně Václav Chalupa. Samotné veslování ještě doprovázely střelecké soutěže z paintballové pistole a laserové pušky. Poté jsme již začali soutěžit a po urputných a vyrovnaných bojích dva ze tří našich týmů skončily na třetím místě. Nutno podotknout, že jedna z posádek dokonce sahala po vítězství, ovšem v tom nejdůležitějším momentě nás zradila technika. Putovní pohár pro celkového vítěze si nakonec odvezli studenti z Teplic, ale památeční medaili dostali všichni zúčastnění.

Vrcholem dne bylo slavnostní zahájení mistrovství i s představením všech zúčastněných zemí, kterého se přímo zúčastnili čtyři naši studenti nesoucí při vlajkovém průvodu názvy zemí. Následovala vystoupení mažoretek, doprovázených orchestrem ze Štětí, bubenické skupiny i parkourové představení.

Rozhodně bylo velmi zajímavé nahlédnout do dějiště mistrovství Evropy, které se po šestapadesáti letech koná na našem území. Šťastnějším z nás se dokonce podařilo získat fotku s některým z našich nebo zahraničních reprezentantů. Celý areál kolem dvoukilometrového kanálu je vystavěný na pěkném klidném místě, zhruba kilometr od řeky Labe, a i díky čtvrteční akci udělal skvělou reklamu sportu, ve kterém se můžeme s šestnácti olympijskými medailemi řadit mezi úspěšné země. A ani na tomto šampionátu naši reprezentanti nezůstali pozadu a medailovou sbírku rozšířili o dvě zlata a jeden bronz.

David Zíma
6. A

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail