Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na vlnách muzikálových melodií

sbor

Stalo se již tradicí, že se v měsíci květnu koná Jarní koncert pěveckých sborů Tyršovské zvonky a Šenováček. Tentokrát se uskutečnil ve čtvrtek 11. 5. v aule Základní školy Tyršova. Psát o vysoké úrovni koncertu je jako nosit dříví do lesa. Přesto letošní vystoupení bylo mimořádné a setkalo se s velkým ohlasem. Sbormistryně Iveta Vondráčková a vedoucí sboru Šenováček Ludvika Millerová připravily pro posluchače směs nádherných písní z různých muzikálů, například West Side Story, Funny Girl, My Fair Lady, Bídníci, Cats, Evita, Jesus Christ Superstar. Skladby jako Knížka snů či Vše psát od prvních řádků byly sborem zazpívány tak skvěle, že diváci údivem sotva dýchali. Je téměř neuvěřitelné, kam až se jejich výkony vyšplhaly. Paní Vondráčková dokázala nemožné – výkony všech „zpěváků“ byly tak strhující, že mnozí se neubránili slzám štěstí a pýchy.

Velký podíl na fantastickém koncertě měla i doprovodná kapela ve složení P. Kalčíková (klavír), M. Vosátka (sólová kytara), T. Sadiv (baskytara) a L. Pištěk (bicí). Jejich profesionální výkony není nutné komentovat. Co ale stojí za zmínku je to, že z muzikantů vyzařovala radost a pozitivní energie, kterou přenesli i do obecenstva.

Letošní koncert měl ještě jedno překvapení. Hostem byl náš bývalý žák a bývalý člen pěveckého sboru Marek Relich. Ten pod vedením paní Vondráčkové působil ve školním sboru celých devět let a láska k hudbě mu zůstala natrvalo. Marek svůj talent a nadání

projevil už jako finalista pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska. V současné době působí ve dvou pražských muzikálech, kromě toho koncertuje se skupinou Identity. Času má pochopitelně málo, přesto si ve svém nabitém diáři našel čas a společně si zazpíval nejen se sborem, ale též se svou paní učitelkou Vondráčkovou. Jeho vystoupení bylo nádherné a my mu přejeme hodně krásných písní, muzikálových rolí a osobní pohody. Jsme na tebe pyšní.

Skloubit dohromady kapelu, Marka a sbor nebylo vůbec jednoduché. Přece jen má každý různé povinnosti a pracovní vytížení, ale dobrá věc se podařila. Koncert s muzikálovými písněmi a doprovodným slovem o historii daného muzikálu se zrealizoval. Co to stálo úsilí, času a nervů si snad umí každý představit.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem účinkujícím za krásný koncert. Povedlo se vám něco, na co můžete být právem hrdí. Velkou zásluhu má především paní učitelka Vondráčková. Dokázala připravit členy pěveckého sboru a kapelu tak dokonale, že na tento zážitek budeme ještě dlouho vzpomínat.

Jitka Otmarová
ZŠ Tyršova

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail