Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohled do rumburského pohostinství II

Rumburské hlavní náměstí. Na něm se od samého začátku města odehrály mnohé důležité události. Samozřejmě se tu i stavělo. Radnice a další více či méně výstavné domy, například hotely. Z nich nejvýstavnější dobře vedený měšťanský hotel Zidek majitelky paní Josefiny Zídkové. Krom účelného zařízení hotelových místností se nabízely dobře zařízené a vybavené hostinské pokoje s ústředním topením a lázní, což tehdy bylo patrně značně ceněno.

Hotel dostal v poválečné době nové jméno Sever a zůstal solidním podnikem s bílými ubrusy, ochotným personálem, dobře oblečenými hosty. Občas sem chodily celé rodiny na nedělní oběd. Nebylo to právě laciné, ale ač je to dnes třeba trochu směšné, neděle se tím staly opravdu svátečními dny.

Jak čas utíkal, měnil se i hotel Sever až do dnešní podoby vietnamského obchodního domu. Paní Zídková by se pravděpodobně takové proměně velmi divila. Leč dům je prospěšný, zboží je tu dost, mnozí si je chválí, takže nelze než popřát úspěšné podnikání. Bývalý hotel Jelen byl v poválečné době různě využívaný. Naposled jako obchod s obuví. Od roku 1994 zde sídlí GE Money Bank, nyní pod novým jménem Moneta. Bývala tu kavárna Marx a na rohu, kde je nyní vietnamská drogerie, Automat, kde se dalo rychle a celkem dobře najíst. Nad ním v patře bývala redakce městského vysílání rozhlasu po drátě. Byl dobrým informátorem, škoda, že skončil. Skončily i ostatní podniky na náměstí, leč naše novodobé Lužické náměstí je dobře připraveno přijmout návštěvy, turisty, všechny, kteří do Rumburku zavítají. Je pro ně vzorně připraven moderní hotel Lužan a dobře zásobené obchody. Takže – vítejte u nás!

zb

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail