Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prázdniny se blíží, ale závodů neubývá

Každý víkend se někde něco děje. Dne 13. 5. vyrazila mláďata do Chomutova na Memoriál H. Tauda. Třináctka je rozhodně nevylekala, a tak si domů odvážela i medaile. Zlaté J. Fišer, J. Gežo

a S. Benešová, stříbrné T. Benešová, J. Votýpka a M. Knajfl a bronzovou M. Nádvorník.

Ve stejný den probíhal přebor a mistrovství České republiky v družstvech, a to v kategoriích starších žáků a žákyň, dorostenek a žen. Družstvo je složeno ze závodníků v dané věkové kategorii v osmi váhových kategoriích. Sestavení takového družstva vyžaduje velkou členskou základnu, aby bylo možné všechny váhové kategorie obsadit. Proto vznikají družstva složená z těch nejlepších judistů z různých oddílů v rámci kraje. Čtyři trenéři takto sestavených družstev oslovili i rumburský oddíl a požádali o povolení hostování našich judistů v jejich družstvu. Ve vítězném týmu Teplic tak byl i D. Gežo, který k jeho triumfu přispěl zásadně, a to vítězstvím ve všech zápasech (5x), do kterých nastoupil.

V neděli 14. 5. pořádal oddíl juda USK Praha v tělocvičně Na Folimance mezinárodní Pražský pohár žáků a dorostu. Ani tady Rumburk nechyběl a při vyhlašování vítězů o něm bylo slyšet. Na stříbrný stupínek byla pozvaná T. Marhanová a J. Zajícová a na bronzový L. Sučová, E. Bradáčová a L. Tejnarová.

Následující víkend si svou výkonnost zlepšovaly závodnice v kategorii žákyň na Krajském tréninkovém srazu v Teplicích. Jednalo se o N. Kvízovou, T. Marhanovou, J. Zajícovou a E. Bradáčovou.

Červen. Turnaje pokračují. Hned první červnovou sobotu (3. 6.) přibyl do rumburské sbírky pohár za třetí místo v soutěži družstev z Nového Boru. Zde se konal III. Judo champion cup. O jeho zisk se zasloužili ziskem prvního místa R. Cihlář, V. Šich, S. Urbánková, A. Fišerová, J. Zajícová a N. Čurgaliová, druhého místa J. Pokorný, V. Dupal, J.

Fišer, M. Dupal, D. Petráková, K. Brouček, T. Marhanová a L. Tejnarová, třetího místa M. Bár a N. Kvízová. Nejtechničtější závodnicí v kategorii mláďat byla vyhlášena S. Urbánková a v kategorii starších žákyň J. Zajícová.

Před prázdninami jako každoročně čeká na děti víkendové soustředění. Už dnes se těší na nocování na žíněnce, výlet, buřty a tak dále.

JV Judo Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail