Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Při florbalovém maratónu se to v hale hemžilo dětmi

florbal

Ve středu 24. 5. zažil Rumburk florbalovou akci, která neměla obdoby. Zúčastnilo se jí několik set žáků různých základních škol, mezi hlavní patřila ZŠ U Nemocnice, dále Pastelka nebo i ZŠ Rybniště. Děti si mimo hraní florbalu mohly zkusit slalom, nájezd na brankáře či si změřit rychlost střely na branku. Pro ty nejmenší bylo připraveno malování s florbalovou tématikou a vědomostní kvíz. Celou akcí nás provázel moderátor Radek Barkman, který moderuje sportovní pořady pro televizi Eurosport. Snad největší úspěch mezi dětmi měl zápas učitelů, kdy hlasitost podpory jejich žáků byla slyšet daleko za zdmi sportovní haly. Děti soutěžily celý den, rozdělené dle barev triček, které jim budou připomínat ve Šluknovském výběžku nevídanou akci. Růžová barva nakonec podlehla modré jen těsně 44:49 na branky. Jednotlivé výsledky ročníků, včetně toho celkového, byly škole předány formou pamětních listů.

Součástí florbalového maratónu bylo také přátelské utkání mezi FBC Šluknovsko a německým týmem z Budyšína Bautzen Bears, který nakonec zaslouženě vyhrál v poměru 7:2. Celá tato akce vyvrcholila zápasem mezi Českou televizí a VIP týmem Rumburku. Po napínavých šedesáti minutách nakonec zvítězila Česká televize v poměru 8:9 po samostatných nájezdech. Nutno dodat, že součástí televizního týmu byly takové hvězdy jako komentátor Ondřej Zamazal nebo extraligová hráčka Herbadentu Praha Denisa Billá. Naopak součástí VIP Rumburku byl vedoucí akademie Petr Vondráček, členové samospráv, zástupci sponzorů celé akce a Štěpán Slaný, který je manažerem FBC Česká Lípa a bývalým českým florbalovým reprezentantem.

Doufáme, že díky této akci se florbal zapsal do povědomí Šluknovského výběžku a brzy se k nám přidají budoucí florbalisti. Velké díky patří organizátorům a všem, kteří se na tomto projektu podíleli. Dále bychom rádi poděkovali školám, které se ochotně zapojily, a věříme, že to bude skvělý start pro akademii FBC Šluknovsko.

red

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail