Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy je výlet pro celou rodinu

Klub českých turistů Rumburk každoročně připravuje první květnovou sobotu Stezku odvahy. Letos tato akce připadla na 6. 5. Tento výlet je určen rodičům a prarodičům s dětmi, ukážeme jim krásnou přírodu národního parku České Švýcarsko a Labské pískovce na devítikilometrové trase.

Přípravy a organizace začaly o mnoho týdnů dříve, podílelo se na nich více jak pětačtyřicet členů a kamarádů z oddílu. Na přípravě a průběhu odpracovali téměř osm set hodin. Vše bylo nachystáno a začali jsme prosit počasí, aby nepršelo.

Start byl připraven v Brtníkách u informačního centra Ametyst, chlad a vlhko dělalo trochu starosti, bylo jen osm stupňů. Po desáté hodině se začalo vyjasňovat a vše bylo veselejší. Děti i rodiče, natěšení na nové zážitky, se registrovali a odcházeli na trasu s úsměvem, kratší čtyřkilometrová trasa, schůdná pro kočárky, měla nakonec také hodně účastníků. A to nejen těch, kteří se vezou, ale i těch, pro které je devět kilometrů mnoho. Hlavní trasa byla sice delší než minulé roky, avšak procházka Dlouhým dolem jí dodala na atraktivnosti. „Stezkaři“ byli příjemně unaveni, ale cesta se jim líbila. Tři kontroly na trase, kde se dávala razítka, náročnou cestu zpestřily. Dětí v kočárku jsme letos přivítali méně, zajisté se na tom podepsalo ranní chladno. Na kontrolách pro ně byly připraveny i plyšové hračky.

V cíli, na Turistické louce v osadě Kopec, čekaly na děti ručně vyráběné medaile, diplomy, soutěže za sladké odměny, opékání buřtů a hodná čertice, se kterou se mohli všichni honit a hrát si. Dále štěstí pro každého, kde vyhrají všichni, co si koupí los, dobroty z kyjovské restaurace Na Fakultě, cukrová vata ze stánku pana Charouze z Varnsdorfu, a to vše provázela po celý den country kapela Malvas z Varnsdorfu.

Děti prozkoumávaly okolí, cákaly se v potůčku za chatkou a vyzkoušely si i střelbu z airsoftových zbraní. Dospělí povídali u ohně, občerstvili se či posedávali na louce. Spokojenost všech nám byla tou nejlepší odměnou.

Opět jsme zde potkávali staré známé návštěvníky, kteří chodí na Stezku odvahy již od začátku. Nejprve byli sami dětmi, po čase přišli se svými dětmi a dnes již s vnoučaty. Na louce se nás sešlo dohromady sedm set třicet tři. Nejmladšímu účastníkovi byly tři měsíce.

Veliké poděkování patří všem sponzorům, firmám i jednotlivcům. Finanční podporu jsme měli u města Rumburku a obce Staré Křečany. Nesmíme zapomenout na České dráhy, které nám v posílených spojích přivezly většinu návštěvníků. Bez pomoci všech jmenovaných by nebylo možné takto rozsáhlou akci zorganizovat. Děkujeme a těšíme se opět za rok.

Petra a Karla Brodinovy
KČT Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail