Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Parku Rumburské vzpoury na pár hodin vzniklo díky městským policistům improvizované dopravní hřiště

dopravak

Na začátku května byla pro žáky místních základních škol připravena dopravní akce, na které se podílela Městská policie Rumburk, prevence kriminality Rumburk včetně jejích asistentů (dále jen APK). Bohužel bylo pod mrakem, když přišla první skupina z Tyršovky, poté začalo vydatně pršet. Děti byly rozděleny do tří skupin. Jedna skupina, pod vedením koordinátora prevence kriminality Vítězslava Šicha a APK pana Pecha, se věnovala jízdě na improvizovaném dopravním hřišti v Parku Rumburské vzpoury. Druhá skupina se zdokonalovala v poskytování první pomoci pod vedením strážnice Kopecké a APK Gáborové. Třetí skupina vypracovávala testy BESIP v restauraci pod Klášterem pod dozorem APK Rulce a Starcové. Déšť bohužel nepřestal, naopak ještě zesílil, a tak se všechny skupiny přemístily do zmíněné restaurace, kde proběhla testová část a zdravověda. Počasí se neumoudřilo a zbytek plánované akce byl přesunut na další týden. Znovu se tedy sešla přípravná skupina ve stejném složení a nachystala v parku improvizované dopravní hřiště. Počasí se tentokrát vydařilo a na připravenou akci přišli všichni pozvaní. V dopoledních hodinách přišla jedna třída ze ZŠ Pastelka. Děti byly seznámeny s průběhem akce a jak bude všechno zorganizováno. Byly rozděleny na tři skupiny. Jedna skupina se věnovala jízdě na improvizovaném hřišti, druhá prováděla na louce kurz první pomoci, třetí vypracovávala testy. Poté se vždy po šestnácti minutách vystřídaly, aby si vyzkoušely všechna stanoviště. Všichni opouštěli park s novými zážitky a zkušenostmi, které jim usnadní orientaci při jízdě na kole po městě.

Do parku se poté dostavily dvě třídy ze Základní školy U Nemocnice. I děti z této školy si samozřejmě vyzkoušely všechna stanoviště. Bohužel jedna holčička nezvládla jízdu na kole, spadla z něj a narazila si bradu. Nicméně všichni i tak odcházeli plni dojmů.

Následovali žáci ze ZŠ Vojtěcha Kováře pod vedením ředitelky Hovorkové. Děti prošly všechna stanoviště a vyzkoušely si praktické dovednosti při jízdě na kole a koloběžce jako v provozu na skutečné pozemní komunikaci.

Na dvanáctou hodinu byly pozváni také děti ze třetí třídy speciální školy na Dobrovském náměstí, ale bohužel se nemohli akce zúčastnit.

Na závěr bych chtěl poděkovat Farní charitě Rumburk za zapůjčení jízdních kol, koloběžek a přileb, Radku Englovi, provoznímu restaurace Pod Klášterem, který poskytl zázemí a občerstvení pro děti. Velký dík patří samozřejmě i strážnici Kopecké, APK Gáborové, Starcové, Rulcovi a Pechovi. Radost s vámi spolupracovat.

Vítězslav Šich
strážník, koordinátor prevence
kriminality, mentor APK

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail