Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Big Trip: Z Krásné Lípy na Balkán

bigtrip

Krásná Lípa • Kateřina Dvořáková a Ladislav Bezděk z Krásné Lípy jsou opět na cestách. V polovině června vyrazili oba cestovatelé osobním autem do zemí bývalé Jugoslávie. Vrátit se mají na konci července.

Není to přitom tak dávno, co ve škodovce projeli celý svět, navštívili všechny obydlené světadíly, překonali rekordy, získali si řadu fanoušků. „Naše cesta je zapsána v České knize rekordů jako nejdelší cesta kolem světa osobním autem,“ říká hrdě Ladislav Bezděk.

Doma však mladí cestovatelé vydrželi jen přes půl roku a už jsou zase na cestách. Sami, bez podpory partnerů, bez navigace GPS, s minimem peněz.

Jak řekli před startem: Chtějí projet neznámá místa, kam turisté tolik nemíří, chtějí dobře poznat země bývalé Jugoslávie, projít si místní přírodu. Jejich cestu mohou fanoušci opět sledovat na Facebooku, stačí zadat heslo Big Trip.

Krásnolipští patrioti jedou opět ve škodovce, tentokrát ale v jiné, než v té, se kterou projeli svět. Auto je menší, nedá se v něm proto spát. S sebou si vzali například botasky, ale i kameru a fotoaparát. Jak je jejich zvykem, cestu průběžně dokumentují. Ostatně z první cesty kolem světa mají nasbíráno spoustu materiálu, který zpracovávají do knížky (ještě není hotová, zatím prý mají sto stránek) a také do dokumentu. Během těch několika měsíců, které strávili doma, jezdili po celé zemi po besedách, kde o své cestě vyprávěli.

„Podařilo se nám udělat celkem slušný záznam v historii a dali jsme o naší malé zemi trošku vědět,“ uzavírá Ladislav Bezděk s tím, že po návratu chystají svatbu.

red

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail