Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Důvěřujte, ale prověřujte – v Rumburku obchází falešní kominíci, nenaleťte jim

V posledních letech se rozmáhá po celé republice nešvar, kdy po domech obcházejí falešní kominíci, kteří buďto bez příslušného oprávnění ke kominické činnosti, ale mnohem častěji bez nezbytných odborných znalostí, nabízejí nezasvěceným spotřebitelům kominické služby. Nájezdníci používají jednu důmyslnou taktiku. V propagačních materiálech mystifikují veřejnost „povinnými každoročními kontrolami“ a s odkazem na údajně vysoké ceny za běžné kominické služby odrazují občany od jejich využívání. Místo toho pak nabízejí vlastní služby, které jsou zpravidla levnější, ale také nekvalitní. Rozpoznat poctivého kominíka od nepoctivého je přitom pro laickou veřejnost čím dál složitější. Profesní způsobilost kominíka sice zaručuje například členství ve Společenstvu kominíků ČR, dobrovolné profesní organizaci, která zajišťuje mimo jiné celoživotní odborné vzdělávání. Objevují se však také falešné průkazy Společenstva v rukou nájezdníků.

Pokud nemáte svého kominíka, zkuste se obrátit na své sousedy nebo známé, zda by vám nějakého nedoporučili. A pokud vám kominíka nikdo nedoporučí, tak si ho sami vyhledejte na webových stránkách Společenstva kominíků ČR www.skcr.cz, nebo si toho, který vás navštíví, na těchto stránkách prověřte.

Pokud kominíka ve společenstvu nenajdete (členství není povinné), tak si alespoň prověřte jeho oprávnění, což se především týká jeho razítka a příslušných úředních listin.

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail