Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Schrödi Sports Day dorazilo přes dvě stě dětských účastníků

V sobotu 10. 6. bylo ve výběžku naplánováno mnoho akcí a přeci jedna z nich vynikala – Schrödi Sports Day 2017. Jedna z největších pravidelných akcí Schrödingerova institutu opět zabrala sportovní areál v Jiřetíně pod Jedlovou a návštěva byla letos více než historická.

Přes 200 dětských účastníků si totiž toto sobotní odpoledne našlo cestu na akci, při které se nikdo ani minutu nenudil. Proč? Od jedné hodiny se totiž spustil kolotoč soutěží, představení, hraní, lezení a skákání. Účastníci se nejprve zaregistrovali u hlavního stanu a následně obcházeli nejrůznější stanoviště.

V dolní části areálu tak probíhalo basketbalové driblování a střelba na koš, hned vedle děti prokazovaly své florbalové dovednosti a nakonec ukázaly, jak si umí poradit s fotbalovým míčem a jestli se s ním trefí do brány. Svůj part sehrálo také beach volejbalové hřiště, kde se mohli případní zájemci zúčastnit malého turnaje.

Další část areálu ukrývala cyklistické překážky, malý rybníček s rybolovným stanovištěm a přírodovědné stanoviště.

Největší nával byl ale jednoznačně u adrenalin pointu, ve kterém se hrál takzvaný bubble football – fotbal (a později spíše volná zábava) ve velkých průhledných koulích. Hned vedle této atrakce číhalo další velké lákadlo: střelba ze vzduchovky, a dokonce z luku.

Seznam stanovišť pokračoval disciplínami gladiator race a monkey park, kde účastníci prožívali napínavé a dobrodružné chvíle při skákání, podlézání, ale také balancování a šplhání. Svou bojovnost dokazovaly děti na judo stanovišti, ale na své si přišli i milovníci hudby, jelikož na všechny čekala lekce v bubnování, a mladí umělci na uměleckém stanovišti. Velmi zajímavý byl pak orientační běh, při kterém návštěvy jednotlivých stanovišť hlídal elektronický systém zaznamenávající „odpípnutí“ každého závodníka.

Nicméně fronty se tvořily i v místech, které nepatřily k soutěžím, a to například u malování na obličej. Zde si mohli všichni příchozí nechat zdarma udělat z obličeje umělecké dílo. Po tak náročném výkonu a splnění všech aktivit samozřejmě čekal stánek se zmrzlinou nebo špízem, klobáskou a výbornou točenou limonádou.

Na unavené svaly jsme byli také připravení. Již tradičně své místo zaujmul tým z VOŠ a SŠ Varnsdorf, který se pod vedením pana Toleda staral o namožené svaly všech částí těla. Velice povedeným, a hlavně (což je důležité) slunečným dnem po celou dobu provázel hlas pana Brabníka, ale obrovské díky patří všem, kdo se na tak náročné a vyvedené akci podíleli.

Samozřejmě děkujeme i obci Jiřetín pod Jedlovou za poskytnutí sportovního areálu a jeho zaměstnancům za odvedenou práci při jeho přípravě.

Ondřej Obergruber

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail