Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí za skončenou fotbalovou sezónou

Právě skončenou sezónu 2016/17 hodnotíme s rozporuplnými pocity. Byla totiž dost specifická. Především v tom, že po celý rok jsme v Rumburku neviděli jediné fotbalové utkání, protože probíhala celková rekonstrukce stadionu a náhradní hřiště k tomu nebylo (a stále není) způsobilé. Kdo chtěl vidět rumburské fotbalisty v akci, musel za nimi do Jiříkova, kde měli svůj azyl.

Nejúspěšnějším družstvem v rámci FK Rumburk byla mladší přípravka. Startovala v okresním přeboru OFS Děčín, kde nejprve úspěšně zvládla základní část soutěže, v níž formou takzvaných satelitních turnajů sehrála 120 utkání, z nichž 108x vyhrála a jen 5x prohrála. Zbytek utkání byl nerozhodně. Suverénně se z prvního místa ve své skupině kvalifikovala do finálového turnaje. Tam nenašla přemožitele, ztratila body pouze jedinou remízou, a po zásluze vybojovala titul okresního přeborníka. Nutno ještě poznamenat, že pro značný zájem o start v družstvu v soutěži startovalo ještě jedno družstvo, to ovšem až od jara 2017, a proto bylo bez šance na dobré umístění. Jeho hlavním posláním však bylo získávat zkušenosti pro příští sezónu.

Na jejich úspěch se pokusilo navázat družstvo starší přípravky, které rovněž hrálo Okresní přebor. Soutěž měla stejný systém. Zde však už byla výkonnost družstev vyrovnanější a konkurence větší. Nakonec z druhého místa ve skupině těsně postoupilo do finálového turnaje po odehrání 115 utkání s bilancí 69 výher, 20 remíz a 26 porážek. Ve finále přeboru se mu už nedařilo a skončilo tam až na pátém místě.

Jakousi vlajkovou lodí každého klubu, FK Rumburk nevyjímaje, bylo, je a bude družstvo dospělých. Podle jeho výsledků se posuzuje činnost celého klubu. Letošní sezóna patří bohužel mezi ty nevydařené. Po loňském podzimu bylo zřejmé, že jarní odvety budou ve znamení bojů o záchranu v I.A třídě, druhé nejvyšší soutěži Ústeckého kraje. Zachránit se nakonec podařilo, ale sestup byl velmi blízko a jen díky souhře pro nás šťastných okolností k němu nedošlo. Družstvo sehrálo 26 mistrovských utkání, z nich jen 6x vyhrálo v normální hrací době a 3 vítězství si připsalo v dodatečných penaltových rozstřelech. Získalo tak pouhých 28 bodů a skončilo dvanácté ve své skupině. Za zmínku stojí, že nejlepší střelec Jakub Chlada vstřelil 17 gólů, což je solidní počet v rámci všech krajských soutěží.

Nová sezóna, která začne za necelé dva měsíce, bude pro FK Rumburk možná ještě těžší, než ta právě skončená. Věříme ale, že se ji podaří zvládnout ke všeobecné spokojenosti.

J. Englic

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail