Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prvňáčci na policii

policie

I tento školní rok byly děti z prvních tříd pozvány na návštěvu rumburského oddělení Policie ČR. Bylo pro ně připraveno zajímavé dopoledne – mohly si prohlédnout nejen vyšetřovnu místního oddělení, operační místnost, celu pro zadržené osoby, ale byly seznámeny i s prací městské a dopravní policie.

Akce se zúčastnilo asi osmdesát prvňáčků rumburských škol. Policisté a další zaměstnanci (např. pracovnice záchytných kotců) dětem názorně předvedli policejní techniku, vybavení, pomůcky k odchytu zvěře, vysvětlili používání kamerového systému, dovolili dětem posedět v policejních vozech a potěžkat neprůstřelnou vestu, sejmuli zájemcům (a chtěli všichni) otisky prstů, umožnili dětem „zafoukat si“ do alkohol testeru pro řidiče a spoustu dalších činností.

Na závěr se dětem předvedli policejní psi. Baron a Endy poslouchali svého pána na slovo a při ukázce zadržení pachatele z nich šel opravdu strach.

Všem, kteří se na povedeném dopoledni podíleli, tímto moc děkujeme. Děti se vrátily do školy nadšené z nových zážitků a my, pedagogové, oceňujeme ještě bezvadnou organizaci a velmi pěkné podání a přístup k dětem.

děti a paní učitelky
z 1. A a 1. B ze ZŠ Tyršova

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail