Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský strážník Ivo Dittrich triumfoval na mistrovství Evropy v benchpressu

ivos

Někteří z vás jistě vědí, že rumburský městský strážník Ivo Dittrich již několik let soutěží v takzvaném benchpressu, což je silová disciplína, při níž se zvedají činky o hmotnosti několika desítek i set kilogramů. V polovině června se vrátil z Rakouska, kde se konalo mistrovství Evropy. A jelikož je Dittrich už zkušený „mazák“, překonal rovnou národní rekord. Při svých 66 kilogramech a 168 centimetrech zvedl druhým pokusem úctyhodných 150 kilogramů.

Dittrichova cesta k požadované hmotnosti ale nebyla vůbec jednoduchá. Ivo během jednoho měsíce shodil téměř jedenáct kilogramů. Dle jeho slov mu hodně pomáhaly procházky, venku trávil přes tři hodiny denně, k tomu dvakrát denně cvičil a běhal. Několik hodin před samotným závodem dokonce nejedl ani nepil, aby váha ještě o nějaké deko klesla a on se vešel do své váhové kategorie.

Když dorazil na místo činu, čekalo ho nemilé překvapení – dopingoví komisaři. Nikdy předtím na doping testován nebyl, takže to pro něj byla nová, ne moc příjemná zkušenost. Nicméně se neměl čeho obávat, protože věděl, že tělo má naprosto čisté. Zato ostatní konkurenti odpadávali postupně jeden za druhým, protože test na podpůrné látky měli pozitivní. Ivo cvičí klasickou, přírodní kategorii RAW, která nepovoluje ani používání speciálních dresů přidávajících prý i padesát kilo.

AMATÉR VYHRÁL
MISTROVSTVÍ

Celý příběh začal asi před čtyřmi lety na mistrovství republiky ve Starých Křečanech. Tenkrát Ivo pořádně neznal pravidla, na vážení přijel rovnou ze služebny a na samotný úkon měl jen jednu minutu. Při závěrečném vyhlašování výsledků ani nedoufal, že by se mohl umístit na stupních vítězů. Když pak slyšel své jméno ve spojitosti se zlatem a zároveň absolutním vítězstvím, nemohl tomu uvěřit. Poté následovaly další úspěchy – první mezinárodní závod na Slovensku (bronz), mistrovství světa v Německu (bronz) či světový pohár v Polsku (zlato).

Ivošovi se před lety ani nesnilo, že by jednou mohl konkurovat těm nejlepším svalovcům, natož soutěže vyhrávat, získávat medaile a poháry. O cennosti mu přitom vůbec nejde, tento sport má rád, umožňuje mu cestovat po světě, překonávat rekordy, a to, že v něm patří mezi špičku, mu dokazuje, že tato životní etapa má smysl. Skvěle reprezentuje jak český národ, tak i město Rumburk. Kdo ví, jakou metu zdolá příště. Příležitost bude mít například už letos na podzim v Praze, kde se koná mistrovství světa. Ke všem dosavadním úspěchům gratulujeme a i nadále budeme držet palce.

„Chtěl bych tímto poděkovat vedení města Rumburku za podporu, kolegům Petru Chroustovskému a Robertu Punčochářovi za servis při cestách, kolektivu Městské policie Rumburk za trpělivost během mého hubnoucího období a jedné osobě za sázku, která mě vyhecovala k pokračování v závodění,“ doplnil Ivo Dittrich.

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail