Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ LETNÍHO STADIONU

077_stadion-rumburk_12062017

Symbolickým přestřižením pásky se městský stadion otevřel veřejnosti. Zleva – předseda AC Rumburk Jan Rein, starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček, mistryně světa ve vrhu koulí Helena Fibingerová, legenda rumburské atletiky Antonín Koutný, juniorská světová rekordmanka v chůzi Anežka Drahotová a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

img_3680

Helena Fibingerová patří k nejlepším koulařkám atletické historie. Její světový rekord v této disciplíně z haly (22,50 m) je v roce 2017 (po čtyřiceti letech) stále v platnosti a patří tak k nejdéle platným ženským světovým rekordům vůbec.

 

084_stadion-rumburk_12062017

Čestné občanství Antonínu Koutnému před nedávnem odsouhlasilo zastupitelstvo, předáno mu bylo kde jinde, než na jeho nejmilovanějším místě – stadionu, kde strávil krásná léta svého života.

 

076_stadion-rumburk_12062017

Moderátor Adam Nedvídek celou akci pohotově komentoval a zpovídal účastníky a organizátory. Velkou zásluhu na celém dni má především předseda AC Rumburk Jan Rein, který už se moc těší, až na novém stadionu bude trénovat, pořádat závody a mistrovství.

 

005_stadion-rumburk_12062017

Tokhi stojící čelem ke svému bubenickému orchestru Groove Army. S touto formací vystupuje prakticky denně jak v Česku, tak v zahraničí. Společně přijeli rozpohybovat návštěvníky do Rumburku už podruhé, a my doufáme, že ne naposledy

 

img_3594

Páskou symbolicky proběhly i děti, které tímto nový povrch zároveň i důkladně otestovaly.

 

img_3743

Rumburská rodačka Anežka Drahotová zavítá na sever Čech kvůli vytíženosti už jen sporadicky, ale když tu před několika lety v TJ Rumburk začínala, tak pozvání na tak velkou akci nemohla odmítnout a čas si pro tento den udělala.

 

041_stadion-rumburk_12062017

Generace atletů. Antonín Koutný si dal chodeckou rovinku vedle Anežky Drahotové a malé místní atletky, ze které může za pár let vyrůst úspěšná sportovkyně.

 

036_stadion-rumburk_12062017

Děti se symbolickými startovními čísly na prsou mávaly na fotografy. Na obrázku nejde přehlédnout Krtečka, naopak Anežku Drahotovou najde jen málokdo, s dětmi naprosto dokonale splynula.

 

006_stadion-rumburk_12062017

Pro malé i větší děti bylo připraveno mnoho stanovišť, kde si mohly vyzkoušet svou zručnost, šikovnost a ukázat týmového ducha.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail