Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tour de Zeleňák má Kristova léta

zelenak
Rok uplynul jako voda a další ročník legendárního cyklistického svátku se kvapem blíží. Ačkoliv termín závodu je 2. 9. 2017, přihlašování je možné již od 15. 6. na webových stránkách www.tourdezelenak.cz nebo osobně v informačním centru na rumburském Lužickém náměstí.

Letošní ročník má jednu zásadní novinku, a tou je dlouhá trasa na dva tradiční okruhy, tzv. Obr Zeleňák. „Ten nápad jsem poprvé zaznamenal před pár lety, když Zeleňák pořádal Brabčák. Téma se mi zamlouvalo, a tak jsme v loňském roce uspořádali anketu, ze které byl svými 80 % jasně zřejmý zájem i o dlouhou variantu. Výsledky ankety pomohly také při prosazení potřebných povolení, a tak se nám narodil Obr Zeleňák,“ vypráví od loňského roku nový ředitel závodu Jan Novota a pokračuje: „Myslím, že je to pozitivní vývoj. O tradici nepřijdeme, klasický Zeleňák samozřejmě zůstává, jen se k němu přidá i delší verze. Start obou tratí bude oddělen, což prospěje především bezpečnosti všech účastníků, po které je poptávka zejména při startu závodu na Lužickém náměstí v Rumburku.“

Tour de Zeleňák s sebou přináší i drobná dopravní omezení, proto již nyní informujeme řidiče, že první sobotu v září bude zejména centrum Rumburku, ale také významná část výběžku, zasažena stovkami cyklistů, kteří si přijedou užít jeden z nejstarších amatérských závodů v České republice. Pevně věříme, že se vše obejde bez komplikací a ohleduplnost všech přítomných zvítězí.

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail