Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Exotika za hranicemi: Motýlí dům Jonsdorf

motylidum

cete okusit atmosféru pravého tropického deštného pralesa? Vypravte se do Motýlího domu v německém Jonsdorfu, který leží jen pár kilometrů od hranic, nedaleko Žitavy. V obří kupoli se vám otevře barevný tropický svět, kde mezi palmami, banánovníky a bambusovníky poletují desítky různobarevných motýlů z různých koutů naší planety. Nad hlavou se vám bude třepetat nebesky modrý Morpho peleides, majestátný Otakárek citrusový nebo třeba Banánový motýl. Pozorovat motýly, když sednou na některou z květin či plátky pomeranče a vychutnávají si sladký nektar, patří k nezapomenutelným zážitkům. Mezi bujnou vegetací běhají minikřepelky a těšit se můžete také na roztomilé kosmany. V obřích teráriích uvidíte agamy, chameleony či leguány i nejrůznější druhy hadů. A najdete zde i velké mořské akvárium.

Pokud byste se chtěli dozvědět o motýlím světě a životě více, je vám k dispozici i česky hovořící průvodce a česky se domluvíte i u pokladny. Samozřejmostí je dětský koutek, bezbariérový přístup a kavárna s občerstvením. Projít se můžete i venkovní zahradou, posedět si na lavičkách nebo si tu udělat piknik – čas se tu krásně zpomaluje.

Otevřeno je denně od 10.00 do 18.00 hod., vstupné – dospělí 6,50 EUR, děti a studenti 4,00 EUR, rodinná vstupenka 17,50 EUR Více informací najdete na www.schmetterlingshaus.info.

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail