Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Školka se na den vrátila do pravěku

MŠ V Podhájí

Nejde o sledování dobrodružného filmu, ale o putování do pravěku za pralidmi a dinosaury v Mateřské škole V Podhájí v Rumburku. Takto se loučily se školním rokem děti spolu s rodiči a zaměstnanci na školní zahradě.

Již u brány byli všichni vítáni praučitelkou v dobovém kostýmu. Rodiče spolupracovali výborně. Svým ratolestem nachystali pěkné převleky a někteří se nenechali zahanbit a oblékli se do kostýmů také. Vládla příjemná atmosféra umocněná výzdobou praještěrů z kartonů. Praučitelky pro všechny zúčastněné připravily zábavné činnosti – lov mamuta, výrobu uměleckých předmětů v pravěké dílně, vykopávání koster dinosaurů a následnou výrobu šperků z nalezených kosterních pozůstatků. Nechyběly ani aktivity vyžadující pořádnou fyzičku a znalost dinosauřích stop. Dalším zážitkem byla návštěva pravěké jeskyně s „hořícím“ ohněm, kde si mohli pralidičky vyzkoušet, jak vznikaly pravěké jeskynní malby.

Součástí pravěkého odpoledne bylo i loučení s budoucími praprvňáčky. Pro vzpomínku jim byl předán almanach s fotografiemi a kšiltovka s logem školky. Na konci „pasování“ dostali palicí po hlavě a po zadečku, ale jen něžně, to víte, pravěk.

Na závěr odpoledne byla objednána pořádná pravěká bouře. Všichni se schovávali, kde se dalo – v jeskyni, pravěké dílně a dílně pod terasou. Zde si ještě mohli vybarvit odlitky dinosaurů ze sádry nebo vyrobit krásné zvonkohry z bezových větví a kamenů.

Ti odvážní vydrželi až do konce. A protože byl mamut jen z papíru, tak nám prakuchařky připravily kus „flákoty“ (kuřecí stehýnko), aby měly pradětičky co jíst. K pití se podávaly nápoje s bylinkami a medem.

Přejeme krásné léto.

za kolektiv zaměstnanců

S. Nádvorníková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail