Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Téměř dvě stovky cyklistek se prohnaly Šluknovským

titul

Mezinárodní etapový cyklistický závod žen nesoucí název Tour de Feminin si za několik let udělal skvělé jméno a získal na prestiži. Na sever Čech se každoročně sjíždí závodnice z různých koutů světa, aby vyzkoušely náročnost místního terénu. Týmy přijely až ze Spojených států amerických, Holandska, Belgie, Japonska či Nového Zélandu.

Ředitel a organizátor celé akce Jiří Vích zhodnotil jubilejní třicátý ročník jako velmi úspěšný. Ale jak už dříve předesílal, po tomto ročníku na svém postu končí a vše předá své dceři, kterou samozřejmě nenechá na holičkách, když bude potřebovat pomoc. Na organizaci takto velké akce se podílí spousta lidí – záchranná služba, hasiči, policie, představitelé a zaměstnanci jednotlivých měst, kterými závodnice projíždí. Aby byla zajištěna bezpečnost cyklistek, muselo dojít i k uzavírkám některých silnic. Tímto děkujeme všem řidičům na Šluknovsku za trpělivost.

Počet závodnic byl letos rekordní, zapsalo se jich celkem sto osmdesát tři. Během pěti různých etap jsme na trati viděli i nějaký ten pád, ale to už k takovému závodu patří. Absolutní vítězkou se stala Američanka Ruth Winder (UnitedHealthcare Pro Cycling), která na evropské půdě zvítězila úplně poprvé a zároveň tu oslavila i své čtyřiadvacáté narozeniny. Češkám se tentokrát moc nedařilo, nejlepší Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec) obsadila sedmapadesáté místo.

V Rumburku byl celý den obohacen ještě o kulturní program. Na pódiu zazněly hity Michala Davida z muzikálu Děti ráje, návštěvníkům zazpíval například Bořek Slezáček. Připraveny byly stánky s občerstvením a mezitím, co se závodnice potily na trati, bavil všechny přítomné žonglér Fíla.

Po závěrečném zhodnocení a vyúčtování již mohou pomalu začít přípravy na další ročník tohoto ojedinělého cyklistického závodu, uvidíme, co nám přinese rok 2018.

jap

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail