Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jazyková škola LINGUA, akreditovaná MŠMT ČR

Soukromá jazyková škola Lingua působí v Rumburku již od roku 1990. Je to jediná škola svého druhu v celém Šluknovském výběžku a jejích služeb již využilo mnoho desítek posluchačů. Škola získala v květnu 1998 akreditaci MŠMT pro zahájení denního pomaturitního studia. Je zaměřena především na výuku angličtiny a němčiny, ale můžete zde studovat i francouzštinu. Výuku vedou zkušení učitelé jazyků s vysokoškolským vzděláním a bohatou jazykovou praxí a také zahraniční lektoři. Od vzniku školy se zde vystřídalo již devět kanadských, australských a amerických učitelů a 4 němečtí lektoři.

Denní studium (angličtiny, němčiny) – je určeno pro absolventy středních škol s úplným středoškolským vzděláním zakončeným maturitní zkouškou v kalendářním roce, ve kterém zahájí studium v tomto kurzu. Studentům jednoletého jazykového kurzu, který je postaven na roveň studiu na střední škole, zůstávají zachová-ny všechny sociální výhody vyplývající ze statutu studenta střední či vysoké školy. Po jeho ukončení zkouškou získají absolventi osvědčení o absolutoriu platné na území ČR. Zahájení výuky je v pondělí 6. září 1999 a studenti absolvují 20 hodin výuky týdně.

Semestrální kurz – v malých skupinách do deseti posluchačů. Je zaměřen především na praktické zvládnutí jazyka. Kurz trvá vždy 5 měsíců, výuka je 2×50 minut týdně v odpoledních a večerních hodinách. Nabízíme kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé, středně pokročilé a pokročilé. Kromě výuky v těchto kurzech zajišťujeme i výuku pro různé organizace a podniky (i v pracovní době) – jsme schopni připravit i kurzy se speciálním zaměřením na určitou jazykovou oblast, popř. individuální výuku pro zájemce. Našich služeb využívají např. Železárny Velký Šenov, Elite a TOS Varnsdorf, Vitana, České dráhy, Plaston Šluknov atd. V případě zájmu zajistíme intenzívní přípravku na mezinárodně uznávané zkoušky z angličtiny – Cambridge English Certificate, a z němčiny – ZDaF (Zertifikat Deutsch als Fremdsprache) a ZMP (Zentrale Mittelstufenprźfung). Tyto zkoušky mají platnost na celém světě a jsou tedy daleko výhodnější než české státní jazykové zkoušky – jak pro případné studium či práci v zahraničí, tak i pro práci u zahraniční firmy.

Vyvrcholením celoroční práce jazykové školy jsou týdenní letní intenzivní kurzy, které se již tradičně pořádají v prvních dvou prázdninových týdnech. Výuka s lektorem probíhá 6 hodin denně, odpoledne je věnováno výuce netradičních sportů (softbal). Večer probíhají přednášky v cizím jazyce zaměřené na aktuální téma. V pozdních večerních hodinách nabízíme videoprodukci kvalitních filmů v originále. Na závěr kurzu obdrží frekventanti certifikát o absolutoriu.

Plánujeme obdobný intenzivní kurz pro podnikatele, podle potřeby zorganizujeme víkendové kurzy či jiné typy kurzů dle přání zákazníka. Na přání managementu různých podniků pořádáme i jazykové zkoušky pro zjištění vstupní úrovně znalostí a popřípadě i po nějaké době výuky pokroku, kterého student dosáhl. Kromě výuky jazyků zajišťuje Lingua i tlumočnické a překladatelské služby v angličtině, němčině, francouzštině a ruštině, včetně úředních překladů v angličtině a němčině.

Adresa školy: Růžová 4, 408 01 Rumburk; Tel.: 0413/33 34 63, 0602/27 53 48

Tisk Tisk | E-mail E-mail