Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jubilejní 20. ročník Stezky odvahy minulostí

Tradiční akce Klubu českých turistů Rumburk pro děti s rodiči proběhla v sobotu 9. května. I přesto, že počasí se chovalo trochu „macešsky“ a všechny občas potrápilo slabším i silnějším deštěm, vyrazilo z brtnického nádraží, kde byl start, 857 účastníků. Jen pro zajímavost – nejmladšímu děťátku byl rok, nejvzdálenější děti s rodiči přijely až z Plzně a Chomutova, nejvíce dětí bylo z Rumurka (191) a z Mikulášovic (84). Během šesti-kilometrové trasy získávaly děti nejen obrázková razítka na startovní lístky, ale především poznávaly spolu s rodiči nádhernou přírodu našeho kraje. Navíc se učily bojovat s přírodními překážkami i s vlastní únavou. Pro všechny dětské pochodníky byly v cíli v osadě Kopec připraveny diplomy, pro ty mladší i krásné dřevěné medaile. Ale čas odpočívat po zdolání trasy nebyl. Ohýnek čekal, kdo si na něm opeče vuřty, také se soutěžilo o sladké ceny. Děti s nadšením házely kroužkem na kolík, míčkem na plechovky, kolečky do umyvadla, chodily na chůdách i skákaly v pytli. K tomu všemu hrála skupina Širák staré trampské písničky a dotvářela tak příjemnou atmosféru celé akce.

Stezka odvahy se mohla konat nejen díky dobrovolné práci všech členů KČT Rumburk, ale také díky všem sponzorům, kteří ji podpořili věcnými nebo peněžními dary: Buřilová Zdeňka, Rumburk; ELUN Mikulášovice; Interdata Ing. Andrš R., Rumburk; Jehličková Soňa, Elektra Mikulášovice; Kopal a spol., Mikulášovice; Kźhnertová, Mikulášovice; Leinweber Petr, Potraviny Mikulášovice; Lemfeld a syn, Vilémov; Linhart Jiří ml., Šluknov; Matulík František, autodoprava Rumburk; město Mikulášo-vice; město Velký Šenov; obec Staré Křečany; Pauer Jiří, Rumburk; RPM Pilař Radek, Mikulášovice; Schubertová Helena, Jiříkov; Strojírna Rum-burk; Svatý Hubert, Mikulášovice; TL comp Lužické náměstí Rum-burk; Triton PP, Mikulášovice; VENTOS, Ing. Hanek Petr; Venturová Pavla, Rumburk; Vinárna Lesanka, Šluknov; Zelená lékárna, Rumburk. Děkujeme.

P.S.: Omlouváme se panu Petru Leinweberovi z Mikulášovic. Opomněli jsme jeho jméno uvést na plakát sponzorů v cíli naší akce. Je nám to velmi Líto.

za KČT Rumburk Bc Lenka Obergruberová, Ruda Prokopec

Tisk Tisk | E-mail E-mail