Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Osmý ročník Toulavé písničky je historií

Dům dětí a mládeže v Rumburku uspořádal minulý víkend již osmý ročník přehlídky folkové muziky pod názvem Toulavá písnička. Na páteční volné scéně se představilo 15 kapel a písničkářů z celé republiky. Všichni muzikanti předvedli to nejlepší, co v nich bylo, a diváky i porotu překvapila vynikající úrove“ těchto mladých začínajících kapel. Celé velmi příjemné odpoledne uváděl Adam Nedvídek a porota po dlouhé poradě vybrala 5 kapel do sobotního hlavního programu. Postupující kapely Sá“a Momo z Ústí n/L, Skupina s.r.o. z Liberce, Duo Baobab z Mladé Boleslavi, Labyrint z Prahy a Grandis také z Prahy se mezi zkušenějšími kapelami neztratily.

Sobotní odpoledne zahájil sboreček Sluníčko s kapelami HO3 a Ťukec (hrajícími pod hlavičkou pořadatele) a brněnská Bokomara. Dále se v programu představily kapely Jen tak z Liberce, děčínský Dr. Rudolf Vomiště, litvínovská Kvinta, Juwel folk z Ústí nad Labem a mnoho dalších muzikantů. Posledním vystupujícím byl Michal Braxatoris se skupinou Bafalo, kterého jeho příznivci uslyší na podzimním koncertu v DK Rumburk.

Velký dík pořadatelů patří Jardovi Tichému z Děčína, který Toulavou písničku po celou dobu jejího trvání uvádí, a hlavně všem sponzorům, bez jejichž pomoci a finančních příspěvků bychom se neobešli. A proto děkujeme: MěÚ Rumburk, p. Matějčkovi ze Zelené lékárny, firmě TL COMP, bratrům Turiščevovým z firmy RAVL, stavební firmě RBK, panu Chromkovi a jeho stavební firmě, tiskárně REIN, firmě VENTOS, AB Elektro a redakci Výběžku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail