Významné osobnosti v Rumburku

Tištěné noviny 13/1999 | 15. 7. 1999 | Nezařazené

I přes přísnou ostrahu předaly rumburské děti prezidentovi Václavu Havlovi alespo“ malé květiny při jeho první návštěvě našeho města.

rn1306

 

Mnoho měst a obcí České republiky v poslední době žádá o udělení praporu a znaku. Přestože tedy byl Rumburk mezi mnohými žadateli, může hovořit o jistém prvenství. Z rukou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky starostové obdrží pouze písemný doklad, který povoluje užívání praporu či znaku. Současný předseda sněmovny Václav Klaus už takovýchto povolení rozdal mnoho, ale Rumburk je prvním městem, které ho pozvalo na slavnostní předání již zhotoveného praporu. Stalo se tak dne 18. června 1999 v sále městské knihovny za účasti členů zastupitelstva, ředitelů škol, příspěvkových organizací a podnikatelské veřejnosti. Václav Klaus si sem odskočil z Doubice, kde po dva dny zasedala výkonná rada ODS. RZ

rn1307

 

Dne 1. května 1999 navštívil město Rumburk Miloš Zeman, předseda vlády ČR. Pořízený snímek je z jednání se starosty Šluknovského výběžku, které se uskutečnilo v salonku hotelu Lužan.

rn1308

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/1999/07/15/vyznamne-osobnosti-v-rumburku/