Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kynologové informují

rn1607 Dne 21. srpna 1999 se uskutečnil 3. ročník závodu O putovní pohár města Rumburka. Závod proběhl na kynologickém cvičišti na Strážném vrchu a zúčastnilo se ho 32 soutěžících z celého ústeckého kraje. Počasí nám již od ranních hodin nepřálo, hustě pršelo, ale hlavní bylo, že se soutěžící s tímto počasím s úsměvem smířili. Mezi nás přišel starosta města pan Jan Sembdner, který všem zúčastněným popřál mnoho úspěchů v soutěži a odstartoval závod o medaile a nejen o ně.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: ZM, ZVV – I, ZVV – 2 a v každé kategorii obdrželi soutěžící do pátého místa pohár a diplom. Ostatní účastníci obdrželi plaketu hlavy psa svého plemene, diplom a další ceny. Závod začal a byl to velký boj. Pět našich závodníků se vyrovnávalo s velkou konkurencí. V kategorii ZM obsadila Michaela Neschybová 2. místo, Bohuslav Šembera obsadil 6. místo (v této kategorii jsme očekávali první místo Neschybové, ale ta podcenila přípravu). V kategorii ZVV – I po dva předešlé ročníky vždy zvítězila Eva Kašparová, které jsme i tentokrát věřili, protože hlavní putovní pohár měla na dosah ruky, a i když pro to udělala maximum, tak se s fenou Ritou neudržela bodově. V této kategorii zvítězil právem Pavel Beer z Mikulášovic, zatímco naši Evu Kašparovou od tohoto umístění dělily pouze dva body. Na jedenáctém místě skončil Petr Michel, ale i tady jsme čekali více (na což ostatně měl). V kategorii ZVV – 2 nás v soutěži zastupoval zkušený psovod Jaroslav Frič, u kterého jsme očekávali umístění s jeho psem Béďou do třetího místa a vše tomu nasvědčovalo. Stalo se to, co nikdo nečekal. Při překonávání velkého žebříku, vysokého dva metry, Béďa spadl a zranil si nohu. Při nastoupení obrany ještě chvíli pokračoval, ale rozhodčí obranu pro zdravotní stav psa ukončil, takže Jaroslav Frič skončil na osmém místě. Celkovým vítězem závodu O putovní pohár města Rumburka se stal Pavel Beer z Mikulášovic. Blahopřejeme.

Těšilo nás, že všichni soutěžící odjížděli spokojení, a pevně doufám, že se opět sejdeme v roce 2000. V závěru chci poděkovat sponzorům, díky jejichž pomoci jsme tento závod mohli uskutečnit: město Rumburk; Rybena, a.s., Rumburk; B. Strnad – řeznictví; J. Formánek – řeznictví; V. Patkolo – řeznictví; Č. Halbich – bezpečnostní a strážní služba; H. Průdková – domácí potřeby; p. Petříček – železářství; Cukrárna Venezia; Cukrárna Jiří Skála; M. Fárek – ZOO park; P. Fárek – truhlářství; J. MŠnzel – tiskárna. A dále patří poděkování panu MVDr. Baudyšovi za kontrolu a prohlídku všech zúčastněných psů.

Vítězem závodu se stal Pavel Beer z Mikulášovic, druhá skončila Eva Kašparová a třetí byl Milan Kozák.

Tisk Tisk | E-mail E-mail