Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po staré silnici a Zlodějské cestě

autor: za KČT Rumburk p. Prokopec

Klub českých turistů Rumburk pořádal v sobotu 7. října 2000 2. ročník turistického pochodu nazvaný „Po staré silnici a Zlodějské cestě“.

Turisté Klubu měli vše pečlivě připravené, jen počasí se nedalo ovlivnit, mrholilo a bylo velice nevlídno. A tak se sešlo velmi málo turistů. Na trasu 30 km, kde byl start od 6.00 hodin, přišlo 11 turistů, a na 15 km se startem v 8.00 hodin na nádraží ČD v Panském přišlo 20 turistů. Nejvíce jich bylo z Rumburku (8), České Lípy (6) a ze SRN (5). Je to škoda, protože pochod je nejen turisticky atraktivní, ale i poučný a vede pěknými místy našeho kraje. Trasa pochodu vedla od nádraží ČD Rumburk k pomníku Rumburské vzpoury, na Dýmník, Krásnou Lípu, Vlčí horu do Panského ke starému náhrobnímu kameni a pokračovala dále k smírčímu kříži v Nových Křečanech a k pramenům Mandavy. Zde byl táboráček s občerstvením, dále se pokračovalo do Brtníků okolo smírčího kříže na Křížový vrch, Větrný vrch, Šternberk, do osady Kopec, kde byl na turistické louce vedle restaurace U Vyskočilů cíl obou tras na 15 a 30 km.

Účastníkům, kteří byli z různých míst a také ze SRN, se pochod velice líbil a oceňovali, že si mohli všude, kde bylo na trase něco zajímavého, o tom přečíst na tabulkách, které tam připravili pořadatelé Klubu českých turistů Rumburk. Na trase byly kontroly a v cíli na louce ve velkém stanu dostal každý účastnický list se svým jménem. Ukončení pochodu bylo pro každého turistu většinou v nedaleké restauraci U Vyskočilů. První v cíli trasy na 30 km byl Radek Dlouhý z Teplic, který byl rovněž nejvzdálenějším účastníkem, a mezi posledními byli turisté z Drážďan. Bohužel vlivem špatného počasí nebylo ani z rozhleden na Dýmníku a Vlčí hoře nic vidět, ale přesto ti, kdo se zúčastnili, slíbili účast i pro příští rok.

Nezbývá než doufat, že se členům Klubu českých turistů Rumburk, ale i ostatním příznivcům vydaří počasí v příštím ročníku 2001 a že je to neodradí od organizování tak hezké turistické akce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail