Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nakonec to všechno vyšlo

autor: B.L.

rn0808 „Tak nám zabili Ferdinanda,“ sdělovala paní Müllerová Švejkovi… „Tak nám zavřou dům kultury,“ konstatujeme my, kteří jsme v něm měli po celých 36 let domovskou divadelní scénu. Naštěstí náš smutek střídá naděje, že ten rekonstruovaný stánek kultury bude skýtat lepší a variabilnější podmínky pro veškerou kulturní činnost.

Ale protože stávající dům kultury nám byl po léta spolehlivým přístavem, bylo naším záměrem důstojně se s ním rozloučit. Ne smutně, s úsměvem. Už to vypadalo, že zůstane jenom u přání. Nepřízeň osudu včetně chřipkové epidemie oddálila premiéru připravovaného pořadu. Nakonec vše dobře dopadlo a 30. března měl premiéru kabaretní pořad POHLED PŘES RAMENO. Nepřísluší mi hodnotit úroveň, to je úkol pro objektivního kritika. Mohu však konstatovat, že přijetí pořadu premiérovým publikem nás svojí srdečností zaskočilo. Opravdu jsme ho nečekali. O to však byla naše radost větší. A když práci zpěváků ocenil i pan Jiří Šíp, když starosta města režisérce Bohunce Slané na místě koupil láhev šampusu a přicházely kytice od návštěvníků i od domu kultury, měli jsme opravdu hezký pocit. Ten následně umocnila náhodná návštěvnice premiéry paní H. Průdková, která ne reprízu přivedla polovinu své rodiny a zbývající polovině zakoupila vstupenky na druhou reprízu, protože: „Ta atmosféra se musí zažít. Šla jsem na premiéru zdeptaná starostma… Vrátila jsem se jakoby nabitá novou energií. Druhý den jsem udělala spoustu práce a vyrovnala všechny resty. A s dobrou náladou!“ Toto vyjádření je pro nás největší odměnou, protože cítíme, že jsme svůj čas a úsilí nevynaložili zbytečně.

rn0809_0 Samozřejmě, že někdo je nadšen, někdo spokojen, někdo se nudí. Každý jsme jiný a máme na to právo. Ale podle atmosféry při představeních zatím ti spokojení vyhrávají. A tak už před první reprízou byla vyprodaná i ta druhá. Bohužel další reprízy už nebudou v pátek, protože v domě kultury je řada jiných akcí a město pořádá v květnu spoustu oslav, takže musíme hrát ve všední dny. Pak je to ale horší s posezením po představení, když se ráno musí vstávat!

Souboru se podařil i druhý záměr, nastudovat pro děti, před přestavbou DK, ještě jednu pohádku. Premiéru měla 8. dubna, jmenuje se ČARODĚJNICKÁ POHÁDKA, napsal ji Pavel Doležal – pěkně, režijně nastudoval Jaroslav Mrštík – velice dobře, pohádkovou výpravu vytvořila Barbora Štísová – kouzelně a hezky se v ní vyřádili hlavně mladí členové souboru. Jen je škoda, že se nám asi většina z nich do ukončení rekonstrukce DK rozběhne po světě. Navzdory premiérové nervozitě myslím, že je to naše zatím nejhezčí pohádka. A protože i divadlo dozrává, bude každou reprízou ještě lepší!

Zveme Vás, milí přátelé, na těch několik repríz obou představení, které nám ještě do uzávěry domu kultury zbývají. Termíny naleznete na plakátech.

Těšíme se na Vás!

Tisk Tisk | E-mail E-mail