Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Junáci nezapomínají

autor: Libuše Sokolová, středisko Junáka Rumburk

V úterý 24. dubna oslavili Junáci, tak jako každým rokem, svátek svého patrona sv. Jiří mší svatou v kostele zasvěceném tomuto světci v Jiříkově. Mši svatou celebroval P. Miroslav Maňásek, rovněž skaut, který sice přešel do Českého Dubu, ale přesto přijel na tuto slavnost do Jiříkova. Asistovali mu P. Antonín Hladký a P. Václav Dvořák. Na této oslavě se rovněž podíleli junáci z Varnsdorfu, Šluknova a Podluží. Jízdu autobusem do Jíříkova a zpět sponzoroval p. František Matulík, za což mu patří upřímné poděkování.

Junácké hnutí se v Rumburku uspokojivě rozvíjí. S paní ředitelkou Nádvorníkovou z Mateřské školky v Komenského ul. bylo dohodnuto, že na požádání pomohou junáci s pracemi na pozemku školky. Něco bylo již na školní zahradě uděláno. Uvažuje se i o vyčištění lesa kolem rumburské rozhledny na Dýmníku a pomoci junáků při Dnu dětí. S čištěním lesa bylo započato již 5. května, a to  úklidem části cyklostezky vedoucí na Dýmník, za vedení br. Ing. Zíbnera, nového vůdce střediska Junáka.

Protože se pomalu přibližuje doba prázdnin, pracují už junáci na přípravě letního tábora v Kyjově. Všichni se těší na dny strávené v přírodě a pod stany. Ať jim je počasí příznivé a sluníčko nešetří svým teplem, aby vzpomínky na dny prožité o prázdninách v junáckém kolektivu byly jen ty nejhezčí.

Junáci, do další činnosti hodně dobré pohody a vytrvalosti!

Tisk Tisk | E-mail E-mail