Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová výtvarná soutěž – pomozte vytvořit znak o.p.s. České Švýcarsko!

autor: Marek Mráz, Správa NP České Švýcarsko

Koncem listopadu vznikla obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, nová nezisková organizace, jež se bude věnovat především ochraně životního prostředí a regionálnímu rozvoji v oblasti stejnojmenného národního parku. O.p.s. České Švýcarsko se u příležitosti svého vzniku rozhodla vyhlásit soutěž, v jejímž názvu prozradila téma i hlavní cenu: „Navrhni znak a vyhraj CD dle vlastního výběru“.

A co by měl takový znak obsahovat? Podle předsedy správní rady společnosti dr. Eichlera se bude o.p.s. České Švýcarsko zabývat především křehkým vztahem mezi přírodou a člověkem. „Takový znak by měl vycházet z tohoto poslání o.p.s. a mohl by také obsahovat její název, ať už v jeho zkrácené, či plné podobě,“ sdělil Jan Eichler.

Soutěž, jež je určena amatérským i profesionálním výtvarníkům i počítačovým nadšencům všech věkových kategorií, má uzávěrku 31. ledna 2002. Organizátoři se těší též na náměty ze základních uměleckých škol i na příspěvky v elektronické podobě, které je možno posílat na m.mraz@npcs.cz. Na této adrese se mohou zájemci dozvědět i bližší informace stejně jako na telefonním čísle 0413 / 38 32 12.

Tisk Tisk | E-mail E-mail